“Küçük esnafı destekleyelim”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, sağlık çalışanlarının ardından pandemiyi en zor şekilde atlatan ikinci iş kolunun yerel esnaf olduğunu söyledi ve “Bu zor günlerde küçük esnafımızı destekleyelim, alışverişimizi buralardan yapalım” dedi.

Başkan Vidinlioğlu, esnafın sabırla bu günleri geride bırakmaya çalıştığını belirterek şunları söyledi:

“Bu zor dönemde hem sağlığımızı hem de geleceğe dair umutlarımızı korumaya çalışıyoruz. Bu dönemi en zor şekilde atlatanlar, sağlık çalışanlarımızdan sonra esnaflarımızın olduğunu görüyorum.

Esnaflarımız ayakta kalmaya çalışarak sabırla bugünlerin geçmesini bekliyorlar. Devlete yük olmadan hem kendi geçimlerini sağlıyor hem istihdam oluşturup başka hanelere ekmek kapısı oluyor, hem de vergisini ödeyerek devlete kaynak sağlıyor.

Evde, ekranlar karşısında çok zaman geçirmemiz bizi e-ticaret sitelerine yönlendirmektedir. Ben de vatandaşlarımızı bu hususta duyarlı olmaya çağırıyorum. Yerel esnafımıza sahip çıkmazsak bundan Kastamonu’da yaşayan bizler de zararlı çıkacağız. Bu zor günlerde küçük esnafımızı destekleyelim, alışverişimizi buralardan yapalım. Sağlıcakla kalın, esnafımıza, arkadaşlarımıza sahip çıkalım.”