Lise’de Mısırlıoğlu dönemi

Kastamonu’nun eğitim çınarı Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde,koronavirüse kurban verdiğimiz Okul Müdürü Birol Yılmaz’ın yerine vekaleten Hüseyin Mısırlıoğlu atandı.

“Koridorlarında koştuğum, mezunu ve mensubu olmaktan gurur duyduğum ve bu gururu bugüne dek görev yaptığım her okula taşıdığım Lisemizde göreve başlamak şahsım adına bir sorumluluk ve gurur kaynağı olmuştur” diyen Hüseyin Mısırlıoğlu, “Hem okulumuz hem de Kastamonu eğitim camiasında derin izler bırakan kıymetli Birol Yılmaz müdürümüzün vefatı ile uzaktan ve yüz yüze eğitimin getirdiği zorluklarla dolu zaman diliminde sürecin üstesinden başarıyla gelen Harun Kartal’a, idarecilerimize ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.  Rahmetli Birol müdürümüz gibi kıymetli bir eğitimciden sonra göreve gelmenin, hocam Onursal Müdürümüz İsmail Dönmez’in uzun yıllar yöneticiliğini yaptığı Gazi lisemizde hizmetkâr olmanın sorumluluğunun farkındayım. Şanlı bir tarihe sahip okulumuzu hep birlikte daha ileriye taşıyacağımıza inancım tamdır.  Birol Yılmaz hocamızın manevi şahsında ebediyete irtihal eden tüm idareci ve öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu.

HÜSEYİN MISIRLIOĞLU KİMDİR?

Okulun 1993 mezunu olan Hüseyin Mısırlıoğlu, 1976 yılı Kastamonu doğumlu. Dereköy İlkokulu’nda öğrenim hayatına başlayan Mısırlıoğlu, ardından Merkez Ortaokulu’nu bitirdi, 1993 yılında da Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden mezun olarak Ankara Üniversitesi İşletme ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tarih Öğretmenliği bölümlerini tamamladı.

Meslek hayatına 2003 yılında Bozkurt Çok Programlı Lisesi’nde başlayan Mısırlıoğlu, bu görevinin devamında İstanbul Eyüp Alibeyköy ve Mevlana Anadolu Liseleri’nde tarih öğretmenliği yaptı. 2008’de Gaziosmanpaşa Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak okul yöneticiliğine ilk adımını atan Hüseyin Mısırlıoğlu, 2015’te Kabataş Erkek Lisesi’nde idarecilik görevine başladı, 2020  Ağustos ayında Kastamonu’ya kendi isteğiyle tayin oldu ve Mustafa Kaya Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcılığı görevini sürdürmekteyken Abdurrahmanpaşa Lisesi’ne Okul Müdür Vekili olarak görevlendirildi.