Logo iptal

  • Valilik, tanıtımı yapılan ve Kastamonuluların beğenisine sunulan logo ile ilgili yapılan tartışma, eleştiri ve önerilerin incelendiğini ve farklı bir logo çalışması yapılması gerektiği kanaatine varıldığını açıkladı.

 

Kastamonu logosuyla ilgili yeni çalışmalara bakılacak…

Valilik, tanıtımı yapılan ve Kastamonuluların beğenisine sunulan logo ile ilgili yapılan tartışma, eleştiri ve önerilerin incelendiğini ve farklı bir logo çalışması yapılması gerektiği kanaatine varıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak dün Valilik’ten yapılan duyuruda şöyle denildi:

Binlerce yıllık tarihi, özgün kültürü ile kadim bir Türk şehri olan Kastamonu’muza yakışan bir “Şehir Logosu” belirlenmesi, marka şehir olma sürecinde bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmıştır.

2019 yılı Kasım ayında Valiliğimiz öncülüğünde ulusal düzeyde bir logo yarışması düzenlenmiş, yarışmada birinciliğe layık eser bulunamamıştır. 2020 yılı Mart ayında Valiliğimiz koordinesinde; Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu Belediyesi, İl Özel İdaresi, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın katılımı ile Logo Seçim ve Değerlendirme Kurulu oluşturulmuş ve logo tasarımı yaptırılmasına karar verilmiştir. Tasarımı yapılan logolar, Logo Seçim ve Değerlendirme Kurulu tarafından incelenip değerlendirildikten sonra Şehir Logosu olarak ön plana çıkan tasarım, 1 Şubat 2021 günü kamuoyu ile paylaşılmış ve hemşerilerimizin beğenisine sunulmuştur.

Ancak halkımızın beğenisine sunulan logonun üzerinde yapılan tartışma, eleştiri ve öneriler incelendiğinde, farklı bir logo çalışması yapılması gerektiği kanaatine varılmıştır. Süreç kamuoyuyla tekrar paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ”