Maskeler çiçek açtı

Sağlık çalışanlarına en güzel teşekkür

Mart 2020…

Hayatlarımız tepetaklak oldu bir anda. Okullar kapatıldı, sokağa çıkma yasakları önce çocuklarımıza sonra 65 yaş üstü büyüklerimize geldi. Bu süreçte birçok çalışan, çocuklarını bile yalnız bırakmak zorunda kaldı. Hayatımıza online kavramı çöktü. Dersler, alışverişler her şey online, hayat ise offline olmuştu. Tabletten, televizyondan, bilgisayardan sakındığımız evlatlarımız artık onlarsız ders dahi yapamaz hale geldiler.

Hayatımızı adeta esir alan Covid-19 ile savaş başladı. İlk cephede beyaz önlüklüler, sağlık çalışanları. Ne çok şey borçluyuz onlara, ne çok şey!

Evladından ayrı kalan doktur mu ararsın, doğum yapacak eşinin yanında olamayan mı? Saatlerce aynı kıyafetin içinde aç, uykusuz ve ter içinde savaşan güvenlikçisi, memuru, hasta bakıcısı, hemşiresi, doktoru…

Çıkardığı çizmesinden bardaktan boşalırcasına akan ter, elleri, ayakları şişmiş halde can kurtarmak peşinde koşanlar… Hem de canları pahasına!.. Yitip giden arkadaşları arasında gözyaşlarını içine içine akıtan sağlık çalışanları, doktorlar. Dizi değil bu hayatın ta kendisi.

İşte Kuzeykent İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuncay Çamyaran ile Şehit Erkan Kendirci İlkokulu Rehber Öğretmeni Ceydanur Demir ve sevgili öğrencileri pandemi savaşçısı doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza şükranlarını sunmak, bir nebze de olsa yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek için “Maskelerimiz Çiçek Açtı eTwinning Etkinliği” ile onları ziyaret ettiler.

Bu anlamlı etkinliğin sahibi Alanya Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu Müdürü Fatma Ayan ve ülkemizin dört bir tarafından koşup bu anlamlı çağrıya kulak veren öğretmenler ve öğrenciler oldular.

Öğrenciler, “Doktor Amca, Doktor Teyze hayatlarımızı sizlere borçluyuz. Bakın maskelerimiz sayenizde artık çiçek açtı” diyerek maskelerden hazırladıkları çiçekleri sağlık çalışanlarına hediye ettiler.

Duygu dolu anların yaşandığı etkinliğin sonunda öğretmenlerimiz sevgili doktorlarımıza duydukları minneti “Sevgili doktorlarımız sizlerle çok mutluyuz. Tüm sorunlarınızın çözüme ulaştığı mutlu bir hastane ortamında çok canlara can olmanız dileğiyle şükranlarımızı sunuyoruz” sözleriyle ileterek ziyaretlerini mutlu bir şekilde noktaladılar.

(“Maskelerimiz Çiçek Açtı” eTwinning Etkinliği Grubu)