Yardım Sevenler’den selzede Bozkurt’a armağan

Selzede Bozkurt’ta Çok Programlı Lise’nin Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından tefriş edilen kütüphanesi açıldı.

Yardım ve destek konusunda yıllardır taşıdığı bayrağı ve liderliği elinde bulunduran Yardım Sevenler Derneği Kastamonu Şubesi’nin, öğrencileri hayat boyu öğrenme ve bilgi okuryazarlığı becerileri ile donatarak topluma katılımlarını ve katkıda bulunmalarını sağlamak, artan toplumsal değişikliklere yön verebilmek,  öğrencilerin bilgi, kültür ver eğlence gereksinimlerini karşılamak, bunun yanında kütüphane kullanma becerilerine sahip olmalarını sağlamak amacıyla tefrişini gerçekleştirdiği kütüphanenin açılışı dernek başkan, yönetici ve üyelerinin de katılımıyla gerçekleşti.

Kütüphane’nin açılışına ayrıca Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, Abana Kaymakamı Salih Ağar, Belediye Başkanı Muammer Yanık, Kastamonu Sivil Topluma İlişkiler Müdürü Yavuz Selim Şimşek, Sivil Topluma İlişkiler Müdürlüğü Şefi Pınar Başbilen, Bozkurt Milli Eğitim Müdürü İbrahim Hakkı Yeğin, Abana Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer, Okul Müdürü Erol Tandım,  Bozkurt Malmüdürü Serpil Ünal başta olmak üzere öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ferhan Çelen konuşmalarında, halkın göstermiş olduğu birlik, beraberlik ile maddi ve manevi desteklerin kendilerine güç verdiğini ifade ettiler.

Açılışın ardından Bozkurt Duygu Çelikel Anaokulu öğrencilerine ilkokula hazırlık olması amacıyla kırtasiye malzemeleri dolu olan okul çantaları dağıtıldı; Fatih İlköğretim Okulu 1. sınıflarının “Zaman” dergisi ile Abana, İnebolu ve Ersizler Köyü da şube heyeti tarafından ziyaret edildi. CM