“Maslak için hızlı kamulaştırma gerekiyor”

  • İGM’nin dünkü oturumunda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’a yaptıkları ve çok verimli geçtiğini söylediği ziyaretle ilgili bilgi paylaşımında bulunan Başkan Güray Parçal, “Ne kadar hızlı çalışma yapılırsa, alınan destek de o kadar çabuk gönderilecek. Belediyemizin de bu konuda hızlı hareket edeceğine eminiz. Çünkü burada yaklaşık 800 sanayi esnafının yararlanması söz konusu” dedi.

 

İl Genel Meclisi’nin 2021 bütçesinin görüşüldüğü Kasım ayı toplantıları dünkü oturumla devam etti. Toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün bütçesi meclisin bilgisine sunuldu.

Toplantıda önceki gün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında bilgi veren İGM Başkanı Güray Parçal; Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi’nin kamulaştırma çalışmaları için destek aldıklarını belirtti ve  “Belediyemizin burada kamulaştırma çalışmalarını hızlı yapması gerekiyor. Ne kadar hızlı çalışma yapılırsa, alınan destek de o kadar çabuk gönderilecek. Belediyemizin de bu konuda hızlı hareket edeceğine eminiz. Çünkü burada yaklaşık 800 sanayi esnafının yararlanması söz konusu. Kentsel dönüşüm kapsamında olduğu için burada yüzde 100 kredi ile yapılıyor” dedi.

TEKNOKENT’in ihalesinin önceki gün itibariyle gerçekleştiğini söyleyen Parçal, bu konuda da şunları söyledi:

“TEKNOKENT’in19 milyon TL civarında olan  ihalesi gerçekleşti. Bununla ilgili Bakanımıza teşekkürlerimizi ilettik. Üniversitemizde bu konuda büyük çaba gösteriyor. Hafriyat çalışmaları da önceden zaman kaybetmemek adına yapıldı. K

ASWOOD’ta da bir sermaye sıkıntısı yaşandığından, onlara da bir can suyu şeklinde 5 milyon TL gönderilecek.

Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi içinde görüşmelerimiz oldu. Oranında kamulaştırma bedelleri ile ilgili Sayın Bakanımız yardımcı olacak. Orayı da genişletmeye çalışacağız. Görüşmemiz çok verimli geçti. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi ile ilgili kamulaştırma çalışmaları 2021 yılında hız kazanacak.”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Pınarbaşı’na gerçekleştirdiği ziyarete de değinen Güray Parçal; “Kendileri Pınarbaşı ilçemizi çok beğenmiş. Buranın tanıtımının yapılması gerektiğini ısrarla vurguladı. Pınarbaşı’na hayran kalmış” dedi.

C.M.