Meteoroloji’den uyarı

Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü, bölgemizde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının pazar gününe kadar özellikle kıyı kesimlerinde etkili olacağını bildirdi.
Müdürlüğün “Kara hazırlıklı olalım” başlığıyla yaptığı bilgilendirme şöyle:
“25 Ocak 2017’de bölgemizin kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde başlayacak yağışların pazar gününe kadar etkili olması beklenmektedir. Yağışların Perşembe günü kıyılarda karla karışık yağmur ve kar’a iç kesimlerde ise kar yağışına dönüşmesi, Cuma ve Cumartesi günleri ise yağış alan tüm yerlerde aralıklı kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.
Kar yağışının özellikle Kastamonu, Sinop kıyıları ile Ordu çevrelerinde yer yer yoğun olması beklenmektedir.
Yağışlı ve soğuk hava nedeniyle, hava sıcaklıkları düşerek mevsim normallerinin altında seyretmesi tahmin edilmektedir.
Soğuk hava ve kar yağışının neden olabileceği olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, don v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Meteorolojik tahminlerde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü kaynaklı tahminlerin dikkate alınmasıyla istenmeyen durumların ortaya çıkmaması, gerektiği hallerde yapılan ve internet sitemizde yayınlanan kısa süreli meteorolojik ihbar ve uyarıların takip edilmesi, meydana gelmesi muhtemel zararların en aza indirilebilmesi bakımından yarar sağlayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”