Meydan projesine MÜSİAD desteği

Yönetimiyle birlikte Belediye Başkanı Babaş’a “teşekkür ve destek” ziyaretinde bulunan MÜSİAD Başkanı Oğuz Fındıkoğlu Nasrullah Meydanı projesinin Kastamonu’nun geleceği için çok önemli olduğuna belertti ve bu projeye MÜSİAD olarak projeye daima destek vereceklerini söyledi..

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve yönetim kurulu dün Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.
MÜSİAD Başkanı Fındıkoğlu ziyarette Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a üç yıl gibi kısa bir sürede şehre kazandırdıklarından ve projelerinden ötürü teşekkür etti. Nasrullah Meydanı projesinin Kastamonu’nun geleceği için çok önemli olduğuna da değinen Fındıkoğlu, bu projeye MÜSİAD olarak daima destek vereceklerini vurguladı.
Kastamonu’nun tarihini canlandırmak adına yapılan projelerin takdire şayan olduğunu söyleyen MÜSİAD Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, şöyle konuştu:
“İlimiz hem kültürel hem de turizm alanında ciddi bir ivme kazanmıştır. Bunda Belediyemizin katkısı büyüktür. Halkımızın huzur ve refahı için gerekli eğitim, sağlık, kültür, sosyal ve ticari faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Başta kültürel varlıklarımızın turizme kazandırılmasından, il dışında yapılan Kastamonu günlerindeki desteklerine, sokak ve cephe iyileştirme çalışmalarından, park ve meydan projelerine hepsini takdirle karşılıyoruz. Özellikle tarihi doku içinde bulunan, şehrin kalbi niteliğindeki, Tarihi Kentler Birliği tarafından Proje Ödülü’ne layık görülen Nasrullah Meydanı kentsel tasarım ve çevre düzenlemesi sizlerin bu dönemki hizmetlerinizi taçlandıracak bir proje olduğuna inanıyoruz. Şehrimize gelecek misafirlerin ilk uğrak yeri olan bu meydan bugünkü karmaşık yapısından arınarak etrafındaki ecdat yadigârı eserlerle bütünleşecektir. Yapılan bu çalışmaların, kentin gerçek ve özgün kimliğinin vurgulanmasında yeni ve büyük adımlar olduğuna inanıyoruz.”.
“KASTAMONU’NUN GELECEĞİNİ PROJELENDİRİYORUZ”
MÜSİAD Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’na ve yönetim kuruluna ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, hedefinin gelecek nesillere güçlü bir Kastamonu bırakmak olduğunu ifade etti.
Hazırladıkları ve gerçekleştirdikleri her projenin şehrin gelişimine katkı sağladığını söyleyen Başkan Babaş şunları söyledi:
“Bunun tabi sizler gibi sivil toplum kuruluşları tarafından görünüyor ve takip ediliyor olması bizleri çok memnun ettiği gibi sorumluluğumuzu da bir kat daha arttırdı. Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte Kastamonumuzun geleceğine yatırım yapıyor, geleceğini projelendiriyoruz. Bu yolda önümüze engellerde çıksa da bunları aşarak Kastamonu’yu geliştireceğiz. Halka hizmet Hak’ka hizmettir düsturuyla çıktığımız yolda var gücümüzle çalışıyoruz. Üç yıl içerisinde dört koldan başlattığımız projelerle Büyük Türkiye’nin Güçlü ili Kastamonu hedefi doğrultusunda ilerliyoruz. Tarihi ve kültürel alandaki projelerimizle Kastamonumuzun gizli hazinesini ortaya çıkartarak Dünya Kültür Miras Listesi hedefine ulaşacak ve kentimizi tüm dünyaya duyuracağız. Bu bağlamda tarihi konak restorasyonlarımız, tarihi çarşı cephe iyileştirme projelerimiz ve tarihi sokak sağlıklaştırma projelerimiz ne kadar önemliyse Nasrullah Meydanı Projemiz de şehrimiz açısından bir o kadar önemlidir. Bizler belirlediğimiz bölgede tamamen turizme yönelik projeler uygulayarak bir bütün oluşturacağız. Parçaları birleştirdiğimizde harika eserlerin bir arada bulunduğu bir bölge ve hat ortaya çıkacak. Desteklerinizden ötürü bizler sizlere teşekkür ediyoruz. Gerçekleştirilen bu projelerin şehrin geleceği için önemi çok büyük. Bunu anlamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum.”