MİEM’de beklenen ihale gerçekleşti

Mahalli İdareler Eğitim Merkezi (MİEM) olarak planlanan ancak süreç içerisinde atıl durumda kalan Kadıdağı’ndaki MİEM binaları için Gençlik ve Spor Bakanlığı yeni bir proje gerçekleştirmiş ve söz konusu alanın Olimpiyatlara Hazırlık Kamp Eğitim Merkezi olması kararlaştırılmıştı.

Bu çerçevede söz konusu alanın ihalesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi. İhaleye 8 firma teklif verirken, en düşük teklif Artı Değer İnşaat oldu. İhale kararının kesinleşmesinin söz konusu proje 450 iş günü içerisinde tamamlanacak.

MİEM döneminde bölgeye bir eğitim merkezi, bir de otel inşa edilmişti. Yeni projeyle birlikte mevcut binalar yeniden ele alınacak ve ek olarak da 3 adet antrenman amaçlı spor salonu, bir adet minder sporları salonu, fitness salonu, sporcu sağlık merkezi, 2 adet açık tenis, basketbol ve voleybol sahası, 2 tribünlü atletizm pisti (8 kulvarlı) yapılacak.

İhaleyle ilgili açıklamada bulunan AK Parti Milletvekili Metin Çelik, “Ülkemize hizmet edecek bu önemli tesisin ilimize kazandırılmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, Kastamonu’muza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.