Ünlü’den yatırım raporu ve eleştirilere cevap

  • Tek listeyle yapılan seçimde, Oğuzhan Sayıkoğlu’nun AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı seçildiği kongreye Milletvekili Metin Çelik, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Bozkurt ve İl Başkanı Doğan Ünlü de katıldı.
  • Kongrede konuşan Milletvekili Metin Çelik, Boğaziçi konusuna değinirken, “Kanuni atamayı bugün kanun dışı bir atamaymış gibi göstermeye çalışarak protesto yapıyoruz hikayeleri ile milleti aldatmak istiyorlar. Yemezler, o günler gerilerde kaldı” ifadesini kullanırken, İl Başkanı Doğan Ünlü ise yatırımlara değindi ve CHP’yi eleştirdi.

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları Başkanlığı 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.    GrandMoni Konferans Salonu’nda Cuma günü yapılan kongrede, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Bozkurt, kongrede yaptığı konuşmada, gençliğe yüklenen farklı misyonlar olduğunu söyledi.

Gençlik Kolları’nın AK Parti’nin en kıymetli, en cefakar birimi olduğunu vurgulayan Bozkurt, “Bizlere böylesine güvenen, attığı her adımda biz gençleri düşünen bir Cumhurbaşkanımız olduğu için ben çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yol arkadaşı olduğumuz için büyük onur duyuyoruz.” dedi.

Gençlere önemli görevler düştüğünü vurgulayan Bozkurt, “Bizim davamızda kalp kırmak hiçbir zaman olmadı, olmayacak. Bizler insan kazanmak için mücadele veren bir siyasi partinin evlatlarıyız. Bugüne kadar yaptıklarımızı milletimiz için yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik de 2023 hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edeceklerini belirterek şunları kaydetti:

“Boğaziçi Üniversitesinde kanuni atamayı bugün kanun dışı bir atamaymış gibi göstermeye çalışarak protesto yapıyoruz hikayeleri ile milleti aldatmak istiyorlar. Yemezler, o günler gerilerde kaldı. Türkiye’yi geçmişte yaktılar, yıktılar, Taksim’i yaktılar. Tekrar yıkmalarına, yakmalarına müsaade asla edilmeyecek. Yine o provokasyon içerisinde kutsal mabedimize saldırı oldu. Bütün bunları milletimiz görüyor. Daha farklı şekillerde bunu millete sunmaya çalışanlar var. Bize düşen, gerçekleri milletimize anlatmak.”

Kongrede, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve eski Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat da katılımcılara hitap etti.

ÜNLÜ’NÜN KONUŞMASI

Ünlü, konuşmasında şunları söyledi:

“Koronavirüs salgını sürecinde, dünyadaki birçok ülke zorluklara düştü. Hala bu zorluklarla boğuşuyorlar. Birçok ülkenin sağlık altyapılarının ne kadar yetersiz olduğunu gördük.  İnsanları ölüme terk ettiklerini, maskeleri bulamadıklarını, ilaca dahi ulaşamadıklarına hep beraber şahit olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği sayesinde ve bütün bakanlıklarımızın yapmış olduğu yatırımlarla birlikte, sağlık altyapımızın güçlü bir şekilde buraya kadar gelmesiyle beraber, hiçbir sıkıntı yaşamadan, tüm dünyaya örnek bir şekilde, süreci en iyi şekilde yöneten ülkeyiz. Tüm dünya ülkemizin yatırımlarını, bütün çalışmalarını gıpta ile takip ediyor. Bu süreç içerisinde bütün kurum çalışanlarımız, gayret gösterdiler. Sağlık çalışanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Önümüzde zorlu bir süreç var. Bu zorlu süreçte, ben inanıyorum ki güçlü bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru hızlı bir şekilde yürüyeceğiz. Gençlik kollarımızın çalışmaları son derece önemli ve değerli. 2023 yılına kadar yeni birçok seçmende, listeye katılmış oluyor. Gençlik kollarımıza burada büyük görevler düşüyor. Genç seçmenlerimizle hemhal olarak, onların partimize kazandırılması ile ilgili çalışmaları, gece gündüz demeden hep birlikte yapmamız gerekiyor. Ben inanıyorum ki gençlik kollarımız, yeni görevlilerimizle beraber gece gündüz demeden koşturacak, 2023’e kadar durmaksızın devam eden bir çalışmanın içinde olacak.

YATIRIMLAR ve CHP ELEŞTİRİSİ

“Ülkemizde yatırımlar devam ederken, ilimizdeki yatırımlar da durmuyor. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle; ‘7/24 yalan söylemeye devam ediyor’. Tabii Bay Kemal’in Kastamonu’daki temsilcileri de, CHP’nin buradaki temsilcileri de 7/24 yalan söylemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı, Kastamonu’da yatırım yapılmadığını, sağlık alanında yatırım olmadığını söyledi. Biz sağlık alanında geçen bir program yaptık, bir programa zor sığdırdık. Bütün ilçelerimizde sağlık alanındaki yatırımlar devam ediyor. Birçoğunu bitirdik, birçok hastanemizin de yapımına devam ediliyor. Aile Sağlığı Merkezlerimiz yapımına devam ediliyor. Geçen yıl, devlet hastanemizde iç donanım olarak, bakanlığımızın göndermiş olduğu 25 milyonluk malzeme ekipman desteği verildi. Elhamdülillah, bizim sağlık alanında yaptığımız yatırımları görmezden geliyorlar. Ama halkımız bunu, çok iyi biliyor. Onları üzmeye devam ediyoruz, onlara hizmet nasıl yapılıyormuş göstermeye devam ediyoruz.  Allah’ın izniyle, fizik tedavi hastanemizi de, ek binamızı da yapacağız. Kalan sağlık alanındaki diğer yatırımları da tamamlayacağız. Biz her zaman; yaparsa, AK Parti yapar diyoruz. Bugüne kadar nasıl yaptıysak, bundan sonra da sağlık alanındaki yatırımlara hız kesmeden devam edeceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığı yatırımları ilimizde yokmuş! 1-2 yıldır ilimizde, 50’ye yakın okulumuzun birçoğu yenilendi ve yenilenmeye de devam ediyor. Bunların gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, dilleri doğru söylemeyi unutmuş. Sürekli yalan söylüyorlar. Geçen gün Tosya’daydık. Tosya’dan da söyledik. Tosya ilçemizde, 2020 yılında başlayan ve devam eden projeleri bir günde, biz ziyaret edemedik, yetiştiremedik. Ve bunların içerisinde 9 tane okulumuz var. MilliEğitim Bakanlığı yatırımlarında Kastamonu ilk 3 arasında yer alıyor. Önümüzdeki süreçte, Milli Eğitim Bakanlığımızın yatırımları devam edecek, eksik kalan ve yapılması gereken okulları da her zaman yaptığımız gibi, biz yapacağız. Onlar konuşacak, biz yapacağız.

İnebolu Yolu’na, bin lira para ayırmışsın diyor. Kimin aklıyla oynuyorsun sen? Bugün, İnebolu Yolu’nda 450 kişi çalışıyor. Bu yıl yapacakları iş tutarı; 500-600 milyon lira. Daday Yolu’yla ilgili de, ‘ ihale yapılmayacak ’diyorlardı. Bu yolun ihalesi durdu diyorlardı. Biz ne demiştik; o yol yapılacak, yol yapılırken bile yalan söylüyorlardı. Milletvekili Baltacı, o gün yalan söylüyordu. Biz ne dedik?‘Bu yol yapılmaya devam ediliyor, ihalesi de yapılacak, tamamlanacak’ dedik. Şükürler olsun, ihalesini yaptık. Azdavay-Ağlı arasındaki yolun ihalesini yaptık. Kırık tünelimiz devam ediyor. Diğer yollarımız devam ediyor. Utanmadan, uslanmadan, sıkılmadan yalan söylemeye devam ediyorlar. Ben bu zavallı siyaset anlayışını, Kastamonu halkına havale ediyorum. Bir de utanmadan diyorlar ki,‘Baltacı’nın girişimiyle Daday Yolu yapılmış.’ Hangi girişimle, bugüne kadar ne yaptın? Milletvekili olduğun günden bugüne bir arpa boyu yol aldın mı? Bir dikili ağacın var mı? Seni söyledi diye, sana niye itibar edip de hangi yatırımı yapacağız?

Milletvekillerimiz, gece gündüz demeden koşturuyorlar. Bizler Kastamonu’nun tüm yapılacak, yatırımlarını takip ediyoruz. Her alanda yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. 112 Acil Çağrı Merkezimizin açılışını yaptık. 3 Şubat’ta MİEM’in ihalesini yaptık. 2021 yılı içerisinde de hükümetimizin bütün yatırımları Kastamonu’muzda hızla devam ediyor. Biz, başkaları gibi laf üretmiyoruz,icraat üretiyoruz, proje üretiyoruz, halkımıza hizmet üretiyoruz ve hizmet etmeye de devam edeceğiz.”

CHP’lilerin önce partilerindeki istifalara ve kabul edilemezliğini ağır sözcüklerle ifade ettiği olaylara olaylara bakmalarını isteyen Ünlü, “Geliyorlar, bir de Cumhur İttifakı’na laf ediyorlar. Cumhur İttifakı onların kurduğu zillet ittifakı gibi kapalı kapılar ardında, karanlık odaklarla, karanlık düşüncelerle kurulmuş bir ittifak değil. Cumhur İttifakı; 15 Temmuz’da, hain FETÖ terör örgütü üyeleriyle olan mücadele de kurulmuş bir kutlu ittifaktır. Cumhur İttifakımızla beraber 2023 hedeflerine doğru hep beraber çalışacağız. Karşımızdaki zillet ittifakına da fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Ünlü, konuşmasını, Boğaziçi Üniversitesi konusuna da değinip tepkilerini dile getirerek ve görevi devreden Musa Kalafat’a teşekkür edip, görevi devralan Oğuzhan Sayıkoğlu ve yönetimine başarı dileyerek noktaladı.

Yönetim Kurulu ve Büyük Kongre delegasyonu

 Kastamonu İl Gençlik Kolları Başkanlığına tek aday olan İbrahim Oğuzhan Sayıkoğlu seçilirken, Yönetim Kurulu şu üyelerden oluştu:

Ahmet Küçükömeroğlu, Arzu Zoralioğlu, Atakan Oğulcan Pehlivan, Ayşe Nur Bozok, Betül Şahin, Binnur Yazar, Burak Dobak, Burak Kesercioğlu, Burak Tunçeli, Cansel Nur Komye, Engin Akçaoğlu, Eren Alp Filiz, Ertuğrul Bekiroğlu, Ertuğrul Demirel, Ferhat Kündeş, Feyzihan Köse, Furkan Ortaoruç, Furkan Sancaktaroğlu, Furkan Topçu, Furkan Yaman, Gözde Kömsöken, Gülcan Karabaşoğlu, Hatice Uçar, İbrahim Türkmenoğlu, İlker Çaycı, İlker Maden, Kamil Şekeroğlu, Kazım Şahin, Koray Kurtçuoğlu, Mehmet Erkuş, Mesut Altındaş, Metehan Kula, Nursel Çiftçioğlu, Seda Karadumanoğlu, Serkan Doğan, Serkan İsteyici, Tuğçe Aydın, Yiğit Alp Karamustafaoğlu, Ziya Dönmez.

Büyük kongre delegeliklerine ise şu isimler seçildi:

İbrahim Oğuzhan Sayıkoğlu,Musa Kalafat, Furkan Ortaoruç, Nursel Çiftçioğlu, Ayhan İncedemir, Onur Demirci, Kazım Yılmaz, Muhammet Köse, Uğur Bekkaya, Cansel Nur Komye ve Ayşe Nur Bozok.

CM • AA