Milli Eğitim’den Kastamonu’ya armağan

Durumu yılan hikayesine dönen Doğa Kültür Köyü’nün otel ve restoran bölümleri, İl Özel İdare’den bu kısımları kiralayan İl milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tadilat ve tefrişat işlerinin tamamlanmasıyla “öğretmenevi” birimi olarak hizmete açıldı.
23 nisan programı sonrasında gerçekleştirilen açılış törenine Vali Vekili Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş da katıldı.
Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu şunları söyledi:
” Öğretmenevimizin 2015 yılında güçlendirmeye alınacağı belliydi. 2015 yılında İl Özel İdaremiz ihaleye açtı. 3 bin 600 öğrenciye yemek vermemiz nedeniyle tesise ihtiyacımız vardı. 80 bin metrekare üzerinde içinde bulunduğumuz restoran kısmı ve 66 yataklı otel kısmı, havuz başının tamamını aylık 10 bin lira kira ile kiraladık. Daha önce burası bir harabe şeklindeydi ve ayağa kaldırmaya çalıştık. 150 bin lira inşaat maliyetini ile ihaleye çıkmıştık. Ancak 317 bin ve KDV’ye yeniledik. Yaptıklarımız ise taşları temizledik, aşağıdaki pencerelerinin tamamını yeniledik. Otel kısmında onarım yaptık. Çatıyı kaldırdık, dıştan ısı yalıtımı yaptık. Otel kısmındaki tüm odaları el sanatları merkezimize yaptırdık. Toplam olarak harcadığımız paranın maliyeti 1 milyonu geçti. Öğretmenevi’ne ek olarak burayı açıyoruz ve Kastamonumuza bir tesis kazandırıyoruz. Yaptığımız işaret fişeğini ateşlemek oldu. İl Özel İdaremiz çim sahaya başladı. İnşallah hem ilimize, hem memleketimize güzel hizmetler verecek. Tesisimizin bu safhaya ulaşmasını sağlayan Valimiz, Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız, İl Özel İdare’miz ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”
Açılışta protokol üyeleri ve diğer katılımcılar Doğa Kültür Köyü’nde bulunan binaları gezdiler. CM