Murat Pala ile Horma’da “Kara Çorba”

Digiturk platformundan yayın yapan Türkiye’nin ilk belgesel ve gezi kanalı beINİZ’de yayınlanan Murat Pala ile ‘Bana Her Yer Mutfak’ programı bu hafta ilimizin turizm cenneti Pınarbaşı’na konuk oldu.

Anadolu’nun dört bir yanını gezerek yöresel lezzetleri yaparken duvarlarla çevrili mutfak ile sınırlı kalmayan Murat Pala, ‘Bana Her Yer Mutfak’ programının son bölümünde Pınarbaşı’nın coğrafi işaretli lezzeti Kara Çorba’yıHorma Kanyonu’nda yaptı.

Pınarbaşı’nın coğrafi güzelliklerine ve Kara Çorba’nın tadına hayran kalan Murat Pala, “Pınarbaşı kesinlikle görülmesi gereken efsane bir yer. Ayrıca burayı ziyaret edecek olan herkesten bölgenin şifalı bitkileriyle yapılan Kara Çorbası’nı da tatmasını öneriyorum” dedi.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar ise ilçenin tanıtımı için bu tarz programların önemine değindi.

Başkan Şenol Yaşar, “Bu programı, coğrafi işaret tescili Pınarbaşı’mıza ait lezzetimiz Kara Çorbamız ve doğal güzelliklerimizin tanıtımı açısında çok önemli buluyorum. İlçemizin dünyaya kapıları açması ve her gün büyüyen bir turizm rotası olması için yerel yönetim olarak elimizden gelen bütün gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Bu haftaki programını bize ayıran Türkiye’nin ilk belgesel ve gezi kanalı beINİZ’e, program yapımcısı Sayın Murat Pala’ya ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.