MÜSİAD: "Kararın tek kazananı milletimizdir"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Başkanı Oğuz Fındıkoğlu Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişi sağlayan Anayasa Referandumu’nun sonucuna ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Daha güçlü bir Türkiye için milletin üzerine düşeni yaptığını ve sandıkta kararını açıkladığını belirten Fındıkoğlu “Milletimiz vatandaşlık görevini yaparak sandığa gitti ve ülkesi için en doğru olduğuna inandığı şekilde oyunu kullandı. Sandıktan hangi karar çıkarsa çıksın, bunun milletimizin kararı olacağını vurgulamıştık. Dolayısıyla; yenen veya yenilen, kazanan veya kaybeden yok. Bu kararın tek kazananı milletimizdir. Milletimiz geleceğine sahip çıktı ve istikrar ve güven için sistem değişikliğine “Evet” dedi. Milletin kararına saygı duyuyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.
Fındıkıoğlu, ayrıca referandumda, kayda değer herhangi bir olayın yaşanmaması, katılım oranının çok yüksek bir oranda gerçekleşmesinin, ülkemiz adına önemli bir kazanım olduğunu söyledi.
“İŞLERİMİZE DAHA FAZLA ODAKLANACAĞIZ”
Türkiye’nin önünde, uyum yasaları, Avrupa Birliği, uluslararası ilişkiler, Kamu Personel Reformu, Seçim ve Siyasi Partiler Yasası gibi önemli gündem maddelerinin olduğuna dikkat çeken Fındıkoğlu, ekonominin de, en önemli gündem maddesi olmaya devam edeceğini belirtti.
Bugünden sonra, işlerine daha fazla odaklanacaklarını vurgulayan MÜSİAD Şube Başkanı Fındıkoğlu; “Üretmeye ve güçlenmeye koşar adımlarla devam etmek en önemli önceliğimiz. Milletimizin kararı ülkemize hayırlı olsun” dedi.
“MİLLETİN KARARI BEKLENTİLERİ DOĞRULAMIŞTIR”
MÜSİAD olarak, Türkiye’nin geleceğinin oylandığı bu referandumu konuşmak için, 28 Şubat’tan 8 Nisan’a kadar ‘Gelecek Senin, Sahip Çık’ toplantıları gerçekleştirdiklerini ifade eden Fındıkoğlu; “Bu toplantılarda, Anayasa maddelerinin detaylarına veya günlük siyasi tartışmalara girmeden, değişikliğinin anlamını iş dünyasının bakış açısıyla anlattık. Geldiğimiz noktada, Türkiye’nin artık belirsizlikle, siyasette vesayetle, toplumda düşmanlıkla, ekonomide gerilemeyle, hukukta adaletsizlikle ve uluslararası kamuoyunda itibarsızlığa neden olan darbelerle, muhtıralarla ve müdahalelerle kaybedecek zamanının olmadığını, köklü çözümlere ihtiyacımız olduğunu hatırlattık. Milletimizin kararı bu beklentilerimizi doğrulamıştır” ifadesinde bulundu.
“KASTAMONU GEREĞİNİ FAZLASIYLA YAPTI”
Seçim sonuçlarında merkez dahil tüm ilçelerden ‘Evet’ çıkan Kastamonu’nun referandumda gereğinden fazlasıyla teveccühünü kullandığını ifade eden MÜSİAD Şube Başkanı Fındıkoğlu; “Kastamonu her seçimde olduğu gibi bu referandumda da üzerine düşeni yapmıştır. Güçlü Türkiye güçlü Kastamonu için vatandaşlarımız ‘evet’ demiştir. Bundan sonraki süreçte Kastamonu halkının da beklentileri olacaktır elbette. Bekleyen, istenen yatırımlarımız ve projelerimiz var. Hızla büyüyecek olan Türkiye’de Kastamonu’nun da yerini alacağına inancımız tamdır” şeklinde konuştu.