"Şükürler olsun"

Kastamonuspor 1966’da Teknik Direktör Ziya Doğan, MKE Ankaragücü galibiyeti sonrasında play off için yüzde 99 avantaj sağladıklarını söyledi.
Geçtiğimiz hafta avantajı Karşıyaka’ya kaptırdıklarını söylediğini hatırlatan Ziya Doğan, “Şimdi avantaj yüzde 99 bizim elimizde. Çok önemli bir galibiyet aldık. Biz nasıl Play-Off yolunda yüzde 99.9 avantaj sağladıysak, Ankaragücü de şampiyonluk için öyle bir avantaj sağladı” dedi.
Yüksek tempoda bir maç oynandığını söyleyen Ziya Doğan, “Telafisi olmayan bir maçtı. O bilinçle hazırlandık. Maçtan önce iki taraf da gergindi ve futbolcular çok motiveydi. Müthiş bir tempoyla oynadık. Erken gol bulduk, ilk yarıyı daha farklı bitirebilirdik. Takım inanılmaz mücadele ediyordu ve takım oyununu müthiş yansıtıyordu. Bu olumlu bölümden bahsederken taraftarın hakkını da vermek lazım. Futbolcularımıza çok iyi destek verdi, ateşledi. İkinci yarının belli bölümünden sonra iş rölantiye döndü. O arada galibiyetin rehaveti ve koruma iç güdüsü bize pahalıya mal olabilirdi. Şükürler olsun istediğimiz sonucu aldık” diye konuştu.
Ligin ikinci devresindeki ivmede taraftarın büyük rolünün olduğunu vurgulayan Ziya Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu başarı yönetimin, teknik heyetin ama en önemlisi futbolcuların başarısı. Buna ek olarak da taraftarın en az bizim kadar kulübe katkısı oldu. Ancak Ankaragücü maçında kötü giden dakikalarda taraftar da suskundu, hakem de baskı hissetmedi. Bu tecrübesizliğimizden kaynaklanıyor. Bizim en çok ihtiyacımız olduğu bölümde, rakip üstünlüğü ele aldığı zaman da karşılık verebilmeliyiz. Taraftarımız gerçekten çok bilinçli. Sadece onlardan ricam takımda miskinlik oluştuğu zaman taraftar bize çok lazım. Hiç yapmadığım bir şeyi yaptım, döndüm ve taraftarı ayağa kalk işareti yaptım. Onlar da refleks verdi teşekkür ediyorum. Bu hafta oynayacağımız deplasmanda da aynı ilgi ve duyarlılığı taraftarımızdan göreceğimize inanıyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar. Taraftar vitamindir, tuz biberdir. Bir maçta taraftar yoktu ne olduğunu gördük.”
Play Off’un taçlandırılması gerektiğini de söyleyen Ziya Doğan, “İnşallah Play-Off oynayacağız. İşi yüzde 100 matematiksel olarak bitmedikten sonra her şey bitmiş demek değildir. Play-Off’u yakaladıktan sonra iş bitmiyor. İşi taçlandırmak lazım. Taçlandırmak da şampiyonlukla olur. Ben sezon başında bu takım şampiyon olacak derken taraftarımıza, yerel medyamıza, yönetimimize güveniyorduk. Ufak tefek şeyler aile içerisinde olabilir. İnşallah ligin sonunda da gülen taraf olmak istiyoruz” dedi.