Nakliyeciye Başkan müjdesi

TAŞIKO’nın 2016 yılı olağan kongresinde konuşan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, belediye olarak yaptıkları TIR garajıyla ilgili ollarak “Burası artık TAŞIKO’nun olacak. Biz buranın işlemlerini yapıyoruz, 2B’den hazineye aldık ve bunu size devredeceğiz” dedi.
Babaş, Güven-Tur için de yer hazırladıklarını belirtti ve “20 bin metrekare bir alanda imar değişikliğini de yaparak, garaj haline getirip asfaltı ve binası ile birlikte teslim edeceğiz” müjdesini verdi.
S.S Kastamonu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin (TAŞIKO) 2016 yılı olağan kongresi cumartesi günü kooperatifin hizmet binasında yapıldı.
Divan Başkanlığını Muzaffer Karamustafa’nın yaptığı kongrede raporlar ayrı ayrı okunup ibra edilirken, 2017 Yılı tahmini bütçesi görüşüldü. Tahmini bütçe 1 milyon 300 bin TL olarak karara bağlandı. Komisyon ücretlerinde 10 TL artış yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.
Ahmet Sarıahmetoğlu
TAŞIKO Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Yıllar önce buralara sizlerin büyük desteği ile geldik. Daima birlikten kuvvet doğar ilkesine bağlı kalarak ben değil biz hepimiz anlayışı ve kooperatifçilik sorumluluğu ve bilinci ile hareket ederek, Kardeşlik ve dayanışma ruhunu zedeleyecek hiçbir davranış içerisinde olmadık.
Bu kooperatifi buralara taşımamızda birlik ve beraberliğimiz, kardeşlik ve dostluğumuz, dayanışma ruhumuz, takım anlayışımız ve isimleri öne çıkmayan onlarca arkadaşımızın sadakati, vefası, gece gündüz demeyen mesaisi vardır. En sıkıntılı zamanlarımızda dahi aşılması çözülmesi zor konularda dahi şahsıma ve ekibime vermiş olduğunuz destekten dolayı onları yani sizleri kooperatifimiz adına gelecek nesiller adına minnet ve şükranla anıyor, gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı tüm ortaklarıma sonsuz teşekkür ediyorum.
Belediye Başkanımız ve milletvekillerimizin gayretleri, özellikle Belediye Başkanımızın özverili çalışmaları neticesinde kamyon garajımız bitirilmiş ve kooperatifimize tahsis edilerek TIR parkındaki sıkıntımız giderilmiştir. Diğer gelişmeler için Sayın Belediye Başkanımız bilgilendirme yapacaktır. Kendisine buradan şahsım ve siz ortaklarım adına minnet ve şükran duyduğumu ifade etmek istiyorum.
Yine ülke, bölge sorunu bizlerin hayal dediği sanayinin ve bölgemizin gelişmesine katkı verecek olan Ilgaz Tüneli de bitirilerek hizmetimize sunulmuştur. Gerçekten biz nakliyeci esnafı olarak bundan büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyor, emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, bakanlarımıza, tüm siyasilerimize, milletvekillerimize sonsuz teşekkür ediyor yine tüm çalışmalarımızda desteklerini hiçbir zaman bizden esirgemeyen her zaman yanımızda olan sanayi kuruluşlarımızın sahiplerine,yöneticilerine,sivil toplum ve meslek kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum.
Bu misyonun, bu hareketin başkanı olarak diyorum ki; bu yükü omuzlayan kardeşlerimizin her birinin yüzü ak bahtı açık olsun. Hesap verilebilirlik duygusu hayat anlayışımızın esasıdır. Genel kurulumuzun ülkemize, ilimize de hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Tahsin Babaş
Belediye Başkanı Tahsin Babaş da kongrede bir konuşma yaptı. Babaş konuşmasında şunları söyledi:
“Özellikle taşımacılık sektörü il ve ülke bazında çok önemli bir yer teşkil ediyor. Biz şehir olarak da çok büyük bir kapasiteye sahibiz. Özellikle taksicilerimizden tutun da servisçilerimize, halk otobüsçülerimize ve büyük araçlarımıza TAŞIKO’muzA kadar bu sektörümüz ilimizden hizmetlerini sürdürüyorlar. Ben buradan bu arkadaşlarıma işlerini çok doğru ve düzgün yaptıkları için teşekkür ediyorum.
Şehir içersinde önceki senelerde güzel bir TIR garaj olmadığından büyük bir sıkıntı yaşanıyordu. Şimdi burada 40 bin metrekare bir alan üzerinde bir TIR garajını gerçekleştirdik. Bu garajın tamamiyle TAŞIKO’nun olması için de elimizden gelen gayreti göstereceğim. Burası artık TAŞIKO’nun olacak. Biz buranın işlemlerini yapıyoruz, 2B’den hazineye aldık ve bunu size devredeceğiz. Bu garaj şehir için de çok önemli idi, şimdi şehirde hiç kamyon ve tır kalmadı. Burası yetmezse ilave de yapabileceğiz.
Güven-Tur için de yer hazırladık. 20 bin metrekare bir alanda imar değişikliğini de yaparak, garaj haline getirip asfaltı ve binası ile birlikte teslim edeceğiz.
Şu anda 362 aracı bulunan Güven-Tur da bu sayede araçlarını rahatlıkla park edecek ve hizmetlerini sürdürecekler. Dolmuşçularımızın sorunlarını giderdik, onların büyük bir sorunları yok. Taksicilerimize de her taksi durağına el atıyoruz, hepsinin binalarını belediye olarak yapıyoruz. Çoğunda tuvalet yoktu, şimdi tuvaletlerine de kavuştular. Biz kolaylık ve hizmet alanında her türlü çalışmayı yapıyoruz. TAŞIKO’nun sorunu olan buradaki yolun Daday yoluna çıkması sorununu koordinasyon toplantısında tartıştık, Karayolları Bölge Müdürüne bu projenin içersine alınmasını söyledik, müdürümüz de ‘tamam’ dedi, Daday yoluna burada bir ilave olacak, önümüzdeki haftada burada bir imar çalışması yapılacak, Sebze ve Meyvecilerin yer konusu sonunda bu konuda çalışma yaptığımızda duyuracağız. Bu konuda da birkaç alternatif çalışmamız var. Şu anda Maslak’ta Yeni Sanayi Sitesi için çalışmalarımız sürüyor. Bunu da en kısa zamanda başarmak istiyoruz.”