Nurceren Göktepe Belediyespor’da

Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Nurceren Akgün Göktepe’yi renklerine bağladı. Kastamonu Belediyespor, kadrodaki pivot bölgesini sezon başında Ankara EGO Spor Kulübü’ne transfer olan Milli pivot Nurceren Akgün Göktepe’yle güçlendirdi.

EGO Spor Kulübü’nün kaptanlığını da yapan 1992 doğumlu pivotu renklerine katmak için uzun süredir çalışmalar yürüten Belediyespor, bu transferde mutlu sona ulaştı. Geçtiğimiz sezon, Süper Lig’in en iyi pivotu seçilen Göktepe, hem defansta hem de hücumda Belediyespor’un önemli oyuncularından birisi olacak.

Transfer, Kastamonu Belediyespor tarafından henüz resmi olarak duyurulmazken, EGO Spor Kulübü transferin duyurusunu paylaştı. EGO Spor Hentbol Şube Sorumlusu Kaan Şaylan, transferle ilgili açıklama da yaptı.

EGO Spor Hentbol Şube Sorumlusu Kaan Şaylan’ın açıklamaları şu şekilde: “Kastamonu Belediyesi GSK,yönetimi menajerleri ile görüşmemiz sonucunda ülkemizi DELO Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Kastamonu’ya destek amaçlı, aynı zamanda Ceren kardeşimin daha da iyi yerlerde olmasını, olması gerektiğini de öngörerek (EGO Spor yönetiminin kararıyla) Kastamonu Belediye GSK’ne transfer kararını onaylamış bulunmaktayız. Ceren kardeşimiz karakteriyle, oyunuyla Türkiye’nin sayılı sporcularından olup Kastamonu’da Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı maçlarda en iyi şekilde performans göstereceğinden eminiz.”

Şaylan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bazı yerlerde şahsım adına, kulübümüz ve Ceren kardeşim için yapılan maddiyat dedikodularına bu transfer güzel bir cevap olmuştur. Bu saçma maddiyat iddiasını çıkaran vasıflı mevkilerde görünen ama aslında kişilik olarak vasıfsız olan bu insanların bizi suçladığı konu ile sporcuya verdikleri değer ortadadır.Nurceren kardeşim her şeyin maddi manevi en iyisini hakeden bir sporcudur. Ve şahsım olarak iyi bir transfer yaptığım da bu transfer ile kanıtlanmıştır. Kapımız sana her zaman açık ve her zaman destekçinim. Her şey için teşekkür ederiz büyük kaptan.”