Öz: Kastamonu sağlık kenti olmalı

Yusuf Öz, “Yeni Devlet Hastanesi’nin açılması, Kastamonu için çok faydalı oldu. Ancak bir değil bir çok hastanemiz olmalı. Kastamonu sağlık kenti olmalıdır” dedi.

İcra yoluyla satılacak binasına Belediye’nin talip olma yolunda çalışma başlatmasıyla gündemde bir kez daha öne çıkan Özel Uğurlu Royal Hospital’a Kastamonuluların sahip çıkması gerektiğini söyleyen Yusuf Öz, “ Belediye Başkanımız Babaş’ın açıklamalarına katılıyor ve destekliyorum. Uğurlu Hastanesi’nin Kastamonululara kazandırılmasını çok önemsiyorum. Uğurlu Hastanesi’nin açılmasıyla Kastamonu’nun sağlık sorunları azalacaktır. Yeni Devlet Hastanesi’nin açılması, Kastamonu için çok faydalı oldu. Ancak bir değil bir çok hastanemiz olmalı. Kastamonu sağlık kenti olmalıdır” dedi.
Sözel Yeniay Rehabilitasyon Merkezi’nin sahibi Öz, konuyla ilgili görüşlerini açıklarken şunları söyledi:
“Sürekli kullandığımız ‘her şeyin başı sağlık’ sözüyle sağlığın önemini ve değerini bir çok kez vurguluyoruz. Sağlıklı yaşamak için öncelikle kendimize yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Ama rahatsızlıklarımızın, kazalarımızın ya da bulaşıcı hastalıklarımızın en aza indirgenmesi için hastane elzem. Hastanelerin yetersizliğinden dolayı yakın illere sevkler oluyordu. Yeni Devlet Hastanesiyle birlikte sevklerin azalacağını neredeyse bitecek noktasına geleceğine inanıyorum. Uğurlu Hastanesinin de Kastamonu’da hizmet vermesini canı gönülden istiyorum. Uğurlu Hastanesi Kastamonu’ya kazandırılmalı.”
Öz,ilimize yapılan sağlık yatırımlarının yarıda kalması ve hizmet verememesinin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.