Ozanoğlu anıldı

Kastamonu’nun yetiştirdiği değerli şair, yazar halk ozanı, derlemeci ve halk araştırmacısı İhsan Ozanoğluölümünün 39’uncu yılında dün düzenlenen programla anıldı.

Duruçay köyündeki kabrini ziyaretle başlayan Ozanoğlu’nu anma programı Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde sürdü.

Ozanoğlu’nun konu edildiği panel öncesinde, İhsan Ozanoğlu’nun öğrencisi olan Kore ve Kıbrıs Gazisi, E. Hakim Av. Ali Cesuroğlu hocasıyla ilgili anılarını katılımcılarla paylaştı.

Program İhsan Ozanoğlu Barkovizyon gösterisinin ardından İhsan Ozanoğlu’nun derlediği “Çanakkale içinde vurdular beni” ve Sivastopal önünde yatan gemiler” adlı türküleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Koro Üyesi Cem Lök seslendirdi.

Programa Garnizon Komutanı Per. Alb. Gamze Erdoğdu Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan, Kurum Müdürleri ile diğer davetliler katıldı.

Panelistler Kastamonu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Gülten Küçükbasmacı, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Araştırmacı ve Yapımcı Süleyman şenel ve Kastamonu Üniversitesi’nden Dr. Kaan Yılmaz da Ozanoğlu’nu farklı yönleriyle anlattılar.

Anma programı panelin ardından İstanbul Radyosu sanatçıları Arzu Akmeşe ve Celal Bakar’ın solist olarak katılacakları THM konseri ile son buldu.