Öztürk’ten cemreli seçim startı

  • CHP ve İYİ Parti’nin Kastamonu Belediye Başkan adayı Mustafa Öztürk, seçim çalışmalarına Atatürk Anıtı’nda düzenledikleri tören, Hz. Pir türbe ve M. Feyzi Efendi kabir ziyaretleriyle başladı.
  • Öztürk, seçim çalışmalarına başlama tarihi olarak 21 Şubat’ı cemrelerin başlangıcı ve Şerife Bacı’nın şehadet tarihi olmasından dolayı seçtiklerini belirtti ve “İlk cemremizin düştüğü bugün çıktığımız yolda bahara koşacağız çünkü Mart’ın sonu bahar” dedi.

 

 

CHP, Kastamonu Merkez’deki seçim çalışmalarını dün itibariyle başlattı.

Düzenlenen programa İYİ Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Merkez İlçe Başkanı Aydın Yaman, CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk, İYİ Parti İGM Üyesi Mehmet Çıvgın, CHP ve İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende Atatürk ve Şehit Şerife Bacı anıtı önüne CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk tarafından çelenk konuldu. Ardından da Şerife Bacı Anıtı önünü 21 adet karanfil bırakıldı. Program sonunda da CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Öztürk katılımcılar tarafından adaylığının hayırlı olması dileğinde bulunarak kutladılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mustafa Öztürk konuşma yaptı.

Öztürk konuşmasında şunları söyledi:

“Neden Bugün, Niye1 Değil, 10 Değil, Neden? Neden 21 Şubat?, Cemrelerin Arifesi, Şehit Şerife Bacımızın şehit olduğu tarih  için bugünkü tarihi seçim çalışmalarımızın başlaması için seçtik. Neden talip olduk belediye başkanlığı görevine? Ülkemin ve kentimin değişen koşullarında insana hizmet etme yarışında ‘Bende varım!’ demek istedim. Hizmet hedefimize geleceğimizin garantisi çocukları gençleri elleri öpülesi kenarda bırakılmış yaşlılarımızı ve kadınlarımızı merkezledik.

Biriktirebildiğimiz donanımlarımızı bizimle beraber terki diyar etmemesi karıncanın yangına su taşıması felsefesi ile halkımıza nasıl aktarabilirimin karşılığı olarak talip olduk. Bu göreve beton ve betona dayalı rantın yanlış olduğunu anlatmak için, paylaştığımız şehrin sokaklarında selam verebileceğimiz gülümseyen yüzleri çoğaltmak için ve sürdürülebilirliğini sağlamak için, rahat ve konforlu ve emniyetli bir yaşamın merkezinde insan olması gerekliliğini anlatmak için, yapılan yatırımlara insanı dışarıda bıraktığınızda geriye hiç bir şey kalmadığını, kalmayacağını anlatmak için, sosyal refahın eğitmeden üretmeden yapılmayacağını anlatmak için, sanatsız bir toplumun mutlu olamayacağını anlatmak için, toplumun her kesimini mutlu edecek politikaları ‘Nasıl üretebiliriz, Nasıl uygulayabiliriz, Nasıl destek olabiliriz’i anlatmak için, sosyal belediyeciliği, kalıcı altyapıyı, insan merkezli politikalar, istihdama yönelik projeler üretmek-uygulamak ve kontrol etmek; insan haklarını, doğayı, çevreyi, hayvan haklarını sosyal belediyeciliği  anlatmak ve uygulama amacıyla talip olduk.

Birlikte çalışacağız, her şeye rağmen birlikte kazanacağız, birlikte yöneteceğiz.

İlk cemremizin düştüğü bugün çıktığımız yolda bahara koşacağız çünkü Mart’ın sonu bahar…

Birlikte üretip birlikte kazanacağız. Dürüst yönetimi göstereceğiz. Başarıyı göstereceğiz. Hep birlikte Yüzümüzü çevirdik güneşe, mavi gökyüzüne.

Atamızdan aldığımız öğütlerle iyi ve güzele koşuyoruz. Güç olacak, güven olacak ittifakımızda…Biz bize kurban, herkes bize hayran olacak.

Mütevazı, nezih, insanımızı üzmeyecek, huzurlu, israftan oldukça kaçınan bir seçim kampanyası planladık. Genç kadın katılımla vizyon ve misyonu insan olan arkadaşlardan Kastamonu’nun aynası olan bir meclis hazırladık. Teveccühlerinize laik oluruz inşallah. Şehit Şerife Bacımızın nezdinde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Atatürk ve arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimize saygıyla anıyorum. Müteşekkiriz onlara, ruhları şâd olsun. Çıktığımız hizmet yarışında; partime, vekilime, il başkanıma, ilçe başkanıma ve tüm çalışanlarına; İYİ Parti’me, il başkanıma, ilçe başkanıma ve tüm çalışanlarına…

Bu yolda emek sarf eden tüm arkadaşlarıma, tüm aday arkadaşlarıma başarılar dilerim. Yolumuz ve bahtımız açık olsun. Katılımları ile bizlere kuvvet veren siz katılımcılara sonsuz teşekkürler ederim.” Işığımız Atatürk, Yönümüz Güneş ve Gökyüzü! Martın sonu bahar!”

Yapılan konuşmanın ardından CHP Belediye Başkan Adayı Öztürk ve CHP’liler birlikte İYİ Parti’yi ziyaret ettiler.

 

Cengiz MUHZİROĞLU