Paso paraları geri ödenecek

 Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’yle yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada “65 yaş üzeri vatandaşlarımız bundan sonra pasoları ücretsiz dağıtılacak, alınan paso paraları geri ödenecek” dedi.
920788_590482334442087_7247282023652782467_oCumartesi günü Kırkçeşme Caddesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulunan Babaş, bu sırada vatandaşlardan gelen istekleri de dinledi. Toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak olan 65 yaş üzeri vatandaşlar, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nden 20 TL karşılığında paso dağıtılmasını istemediklerini belirttiler. Konuyla ilgili çalışmayı geçtiğimiz hafta içerisinde başlattığını belirten Başkan Babaş, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin bundan sonra 65 yaş üzeri vatandaşlardan paso ücreti almayacağını alınan ücretlerin ise geri iade edeceğini belirtti.

Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nin de bu şehrin bir değeri olduğunu ifade eden Babaş, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmelikle birlikte, 65 yaş üzeri vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaya başladı. Bu noktada olası bir karışıklığı önlemek ve düzeni sağlamak adına Özel Halk Otobüsü Kooperatifi’ndeki arkadaşlarımız paso uygulamasına geçti. Bunun için de bazı yatırımlar yaptılar. Vatandaşlarımızdan paso verilirken alınan ücret noktasında da yeni bir düzenlemeye gittik. Bundan sonra 65 yaş ve üzeri vatandaşımızdan paso parası alınmayacak ve alınan ücretler geri ödenecek” diye konuştu.