"Puan farkını açarak Kastamonu'ya döneceğiz"

Kastamonunspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, 24 Erzincanspor maçı öncesi yaptığı açıklamada, zor bir maç oynayacaklarını söyledi ve “Rakibimiz bu maçı play off için son şans olarak görüyor. Bu yüzden kapalı bir savunma anlaşıyı taşıyacaklarını düşünmüyorum” dedi.

24 Erzincanspor’un da sahaya kazanmak için çıkacağını söyleyen Ahmet Duman, “Yakalamış olduğumuz 9 puanlık avantajı korumak istiyoruz. Hafta boyunca sakat oyuncularımızın çokluğundan dolayı antrenmanlarda tam kadro çalışamadık. Ama bu haftaki maça inşallah tam kadro çıkacağız. Erzincan’da kazanmak istiyoruz. 24 Erzincanspor güçlü ve dirençli bir takım, ama bu maçtan 3 puan alarak, hafta arasında oynayacağımız Manavgatspor maçına kayıpsız gidip oradan da alacağımız üç puanla puan farkını açmak istiyoruz” dedi.

Şampiyonluk yolunda büyük bir avantajı ellerinde bulundurduklarını da hatırlatan Ahmet Duman, “Ligin sonuna yaklaştık. Bu süreci ligin en zor dönemi olarak değerlendiriyoruz. Rakiplerimiz birbirleriyle oynayacaklar. Ligin geri kalan haftaları Play-Off’a katılmak isteyen takımların mücadelesine sahne olacak. Biz kendi sahamızda oynayacağımız Bayburt Grup Özel İdarespor ve Niğde Belediyespor maçlarını kazanırsak şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Kalan haftalarda kaç puan toplarız bilmiyorum. Çünkü biz maçlarımızı hafta hafta değerlendiriyoruz. Geleceğe yönelik hesaplar yapmıyoruz. Önceliğimiz önümüzdeki Erzincan maçı. 24 Erzincanspor ve Manavgatspor maçlarını kazanarak Kastamonu’ya dönersek yolun büyük bölümünü kat etmiş oluruz” şeklinde konuştu.