Ramazan geldi hoş geldi

Mübarek ramazan ayı başladı. 12 Mayıs’a kadar sürecek olan ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Vali Avni Çakır, “Yeni umutlarla geleceğe, mutluluğa, huzura, başarıya açılan böylesine değerli gün ve ayların;  sonsuz  saadetin yaşanmasına vesile olması en büyük temennimizdir” dedi ve Kastamonuluların ramazanını kutladı.

Vali Avni Çakır’ın ramazan mesajı

“Ramazan ayı ibadetin, inancın, iradenin, gelenek ve göreneklerimizin birlik beraberlikle  yaşandığı, dayanışmanın, yardımlaşmanın dostluğun adıdır.  Bu kutlu zaman diliminde yaşanan manevi huzurun çoğalarak paylaşılması bizleri daha da güçlü kılacaktır.

Kadir gecesi ile zirveye ulaşarak, bayram sevinci ile taçlanan Ramazan ayı iyilik,  merhamet, hoşgörü ve kardeşlik duygusu ile   Allah’ın rızasını kazanma  zamanıdır. Sosyal yaşantının bir gereği olan yardımlaşma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği ramazan ayı maneviyatı ile insanları daha da erdemli hale getirerek, güzel meziyetlerimizi daima canlı,  sağlıklı ve güçlü  tutmaktadır.

Bizlere fırsat olarak sunulan bu mübarek aylarda ailemiz, milletimiz ve devletimizin bütünlüğü ile milli manevi değerlerimizin muhafazası, Ülkemizin geleceği adına da son derece önemlidir. Bolluk, bereketle gelen ramazan ayında yaşanan bütün güzel hasletlerimizi  gelecek nesillere  aktardığımız müddetçe hedeflerimiz kısa zamanda gerçekleşecektir.

Yeni umutlarla geleceğe, mutluluğa, huzura, başarıya açılan böylesine değerli gün ve ayların;  sonsuz  saadetin yaşanmasına vesile olması en büyük temennimizdir. İçinde bulunduğumuz Covid 19 salgınına karşı alınan Bakanlığımızın tedbirlerine uyulmasında özveri gösteren tüm vatandaşlarımıza, kamu kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

Mübarek ramazan ayının daha sağlıklı, huzurlu ortamlarda, güven içerisinde geçirilmesi temennisiyle, Kastamonulu hemşerilerimize hayırlı ramazanlar diliyorum.”