Rektör’den talep, Can’dan olumlu cevap

Kastamonu Ağaç İşleri İmal ve Satıcıları Odası, Teknopark’ın hayata geçirilmesi için gerekli olan şirket kurulumunda yer alacak.

Kastamonu Ağaç İşleri İmal ve Satıcıları Odası Başkanı Ergün Can, yönetim olarak gerçekleştirdikleri ziyarette, üyeleri olan Metin Değirmenci’nin elinden çıkmış ahşap oyma tabloyu Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a, esnaf adına armağan etti.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Ergün Can başkanlığında ziyaretine gelen Ağaç İşleri İmal ve Satıcıları Odası Yönetimi’ne, eski rektör döneminde başvurusu yapılıp kabul edildikten sonra ortada bırakılan Teknopark’ın kurulumu için gerekli şirket yapılanmasında yer almaları talebinde bulundu.

Oda Başkanı Ergün Can, bu talebe hiç düşünmeden “tamam” dediklerini, Kastamonu için her zaman üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Ziyarette, Oda’nın Üniversite’yle işbirliği içerisinde çalışma arzusunu bu dönem gerçekleştirme umudu taşıdığını Rektör’e aktardıklarını belirten Can, bu beklentilerine olumlu cevap aldıklarını da kaydetti.