Rıfat Ilgaz 110 yaşında

 Hababam Sınıfı’nın yazarı, şair, eğitimci Rıfat Ilgaz, 110’uncu yaş gününde,çok sevdiği doğum yeri Cide’de düzenlenen programla anıldı. Halk TV’de Serhan Asker’in hazırladığı Görkemli Hatıralar programı Cide’den canlı olarak Rıfat Ilgaz özel yayını gerçekleştirdi.

 

Kastamonu’nun yetiştirdiği, Hababam Sınıfı ile 7’den 70’e gönüllere taht kuran usta edebiyatçımız Rıfat Ilgaz, 110’uncu doğum gününde, “… Doğduğum eşsiz, benzersiz memleket… Ne iyi etmiş de anam beni bu cana yakın memlekette doğurmuş!..” diye yazdığı Cide’de anıldı.

Halk TV’de Serhan Asker’in hazırladığı Görkemli Hatıralar programı Cide’den canlı olarak Rıfat Ilgaz özel yayını gerçekleştirdi.

Programa Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz, KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Eğitimci-Yazar Mehmet Saydır  katıldı.

Canlı yayına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğu ve gazeteci Nebil Özgentürk de telefonla bağlanarak, ünlü yazar hakkındaki duygularını paylaştı.  Programda Nebil Özgentürk’ün hazırladığı Rıfat Ilgaz Belgeseli de yayınlandı.

Program sonrasında ise Cide ile Sarıyer arasında kardeş belediye protokolü imzalandı.