Safitürk’ün anısına TV dizisi: İsimsizler

Kanal D’nin ilk bölümüyle milyonları ekrana kilitleyen yeni disizi “İsimsizler” birçok merak edilen soruyu da beraberinde getirdi. Dizide yer alan Virankaya ilçesi gerçekte var mı, nereye bağlı ve nerede soruları en çok merak edilen soru oldu.

Virankaya ilçesi gerçekte olmayan bir yer. Dizide adı geçen Virankaya, Mardin’in Serik ilçesi. Mardin Serik Kaymakamalığı’nda düzenlenen hain saldırıyı konu alan ve Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına ilk bölümü yayınlanan dizinin yeni bölümleri merakla bekleniyor.

kaymakam safitürk 3Muhammed Fatih Safitürk Kimdir?

Küre ilçemizin de eski kaymakamı olan Muhammed Fatih Safitürk, İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, 28 belediyeye yönelik görevlendirmeler kapsamında Derik Kaymakamlığı’nan yanı sıra Derik Belediye Başkanlığına da kayyum olarak atanmıştı. Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım’da Mardin’de PKK’lı teröristler tarafından makamına düzenlenen hain düzenlenen saldırıda yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu. Hain eylemi gerçekleştirenler arasında Belediye çalışanları yer almış ve yakalanmıştı.