Torun İnönü’yü duygulandıran isim

• CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, referandum çalışması yaptıkları Salı Pazarı’nın dedesi İsmet İnönü’nün adını taşıyan mahallede yer aldığını öğrenince çok duygulandığını söyledi.

• Bilgehan, “Kastamonu’da evet diyen de var, hayır diyen de… Çok partili demokrasinin güzelliği burada. Biz herkesin kararına saygı duyuyor, ama ülkenin geleceği için tabii ki ‘Hayır’ diyoruz. Tüm ülke halkımızın en iyi kararı vereceğinden de hiç şüphemiz yok. Çünkü ülkemizde olanları yakında görüp yakından takip ediyorlar” dedi.

Referanduma yönelik çalışma yapmak üzere şehrimize gelen CHP’nin Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile Parti Meclis Üyesi Ecz. Gamze Taşcıer Salı Pazarı’nda esnaf, pazarcı ve yurttaşlarla bir araya geldi.
CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte pazarı dolaşan üç isim, anayasa değişikliğiyle ilgili görüşlerini paylaştı, partilerinin bu konuda hazırladığı broşürleri dağıttı.
Ankara Milletvekili Gülsün Gülsüm Bilgehan, Salı Pazarı turu sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Kastamonu’ya 16 Nisan refernadumu ile ilgili olarak geldik ve ilk çalışmamızı da Salı Pazarı’nda gerçekleştirdik. Bu bölgenin adı İnönü Mahallesi. Bunu öğrenince İnönü’nün torunu olarak çok duygulandım. 16 Nisan’da karar vatandaşın, Cumhuriyet’in, çok partili demokrasinin güzel sonucu da bu zaten… Onun için en iyi kararı da Kastamonulu hemşehrilerimiz ve halkımız verecektir. Kastamonu’yu gezdiğimizde evet de diyen var, hayır da… Biz herkesin kararına saygı duyuyor, ama ülkenin geleceği için tabii ki ‘Hayır’ diyoruz. Tüm ülke halkımızın en iyi kararı vereceğinden de hiç şüphemiz yok. Çünkü ülkemizde olanları yakında görüp yakından da takip ediyorlar.”

P2210374“DEVLET İMKANLARINA SAHİP DEĞİLİZ”

CHP Parti Meclisi Üyesi Ecz. Gamze Taşcıer de, şöyle konuştu:
“Kastamonu bizlerin çok sevdiği ve beğendiği güzel bir il. Kastamonu’nun ülkemiz için, ülkemizin düşman işgalinde kurtarılmasında çok önemli bir yeri ve konumu var. Güzel ilimiz Kastamonu’ya hayırları çoğaltmak, Kastamonulu hemşehrilerimize doğruları anlatmak için geldik. Biz devlet imkanlarına sahip değiliz ve devlet imkanları ile çalışma yapmıyoruz. Televizyon kanalları, medya ellerinde, bizler bu yüzden çok da duyurulmuyoruz, doğruları anlatmakta da herkese ulaşamıyoruz. Bizler de kendi imkanlarımızla yollara düştük; sokak sokak, cadde cadde Türkiye için hayırlı bir referandumu nasıl yapabileceğiz ve bu referandum sonucunda nasıl bir Türkiye’nin beklediğini kapı kapı dolaşıp anlatıyoruz. Bizim Kastamonu’dan da gördüğümüz, bu referandumda önemli bir farkla hayırlı bir sonuç çıkacağına inancımız tam. Biz Kastamonulu hemşerilerimize en hayırlı kararı vereceklerine inanıyoruz.”

BIYIKLI: HALKTAN BÜYÜK DESTEK GÖRÜYORUZ

CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı ise referanduma yönelik çalışmaları hakkında şunları söyledi:
“Referanduma sayılı günler kaldı. Teşkilat olarak biz de her alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün de milletvekillerimiz geldi, onlarla birlikte Salı Pazarı’nda ve diğer alanlarda hemşehrilerimizle buluşuyor referandumla ilgili bilgiler veriyoruz. Ankara CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve CHP Parti Meclis Üyesi Ecz.Gamze Taşcıer ile Kastamonu’da güzel bir çalışma yaptık, kendilerini de kutluyor ve teşekkür ediyorum, hemşehrilerimizi bilgilendirdiler. Öğlen başlayan çalışmamızı akşam saatlerine kadar devam ettireceğiz. Bütün gayretimizle tek adam yönetimi diyebileceğimiz bir Anayasa değişikliğine karşı çıkıyoruz. Bunu ve bunun ülkemize doğuracağı sorunları da herkese anlatmaya çalışıyoruz. İnaniyoruz ki başaracağız, hemşehrilerimizden ve ilimizde yaşayan herkesten de bu konuda büyük destek görüyoruz.”