“Sağlam bir takım haline geldik”

Antalya kampında ilk hazırlık maçını yapan Kastamonuspor 1966’da teknik direktör Ziya Doğan, oyuncularını değerlendirdi.

Sonuçtan çok oynanan oyunu önemsediklerini söyleyen Ziya Doğan, daha olgun bir takım haline geldiklerinin sinyalini verdiklerini söyledi.

Sahada ne yapacağını bilen ve ayakları yere sağlam basan oyuncuların olduğunu gözlemlediklerini söyleyen Ziya Doğan, lig haftasına kadar hazır olacaklarını ve transferi de Sarıyer maçına kadar bitirmek istediklerini söyledi.

Takımdaki özgüven duygusunun da arttığını söyleyen Ziya Doğan, açıklamasında şunları söyledi:

“Hazırlık maçlarının sonucunun bizim için önemi yok. Çok yoğun bir tempoda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Hazırlık maçında gördük ki daha olgun bir takım haline geldik. Sahada ne yapacağını bilen ve ayakları yere sağlam basan oyuncuları transfer ettik. 1 maçta fikir sahibi olmak zor çünkü 45’er dakikada da farklı 11’ler sahaya sürerek oynadık. Antrenmanlar ağır geçtiğinden futbolcuların mazereti var. Lig haftasına kadar hazır olacağımızı düşünüyorum. En azından şuan özgüvenli bir takımımız olduğunu söyleyebilirim. Yeni transferlerimizden 3-4 gün idman yapan futbolcularımızı sahaya sürdük, bu oyuncularda ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. İlk kez yan yana oynayan futbolculardan söz ediyoruz, tam takım olduğumuzu söyleyemem ama kalitemiz kesinlikle yükseldi. Gece yarılarına kadar başkanımız ve yönetimimizle beraber transfer çalışmaları yaptık. Zamanla yarışıyoruz, ani ve çabuk karar vermemiz lazım. Transfer zor iş, futbolcu ayrı, menajeri ayrı, futbolcunun ailesi ayrı konuşuyor. 1 aylık bir süremiz olsa bile, biz ilk maça kadar bütün transferlerimizi noktalamak istiyoruz. Bunun içinde yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz.”