ŞANLI DİRENİŞ: 1-1

Transfer yasağına takılmış sınırlı kadrosuyla ligde kalma mücadelesi veren GMG Kastamonuspor, iki deneyimli asından da mahrum çıktığı maçta, play-off kovalayan Turgutluspor’a direnebildiği kadar direnirken, galibiyeti kaçıran taraf oldu.

20’nci dakikada golcüsü Metincan Cici’yle öne geçmeyi başaran ve bu dakikadan sonra oyunu hakimiyetine alan play-off adayı güçlü rakibine karşı cansiperane mücadele veren kırmızı-siyahlılar, galibiyeti bitime 7 dakika kalana kadar korumayı başardı.

83’te gelen golle beraberliğe razı olmak zorunda kalan GKMG Kastamonuspor, bu sonuçla puanını 30’a çıkarttı, ancak kendisini yakalayan 1922 Konya’ya averajla geçilip 17’nci sıraya geriledi, teselliyi ise düşme hattıyla arasındaki puan farkını 6’ya çıkartmış olmakta buldu.

MAÇTAN DAKİKALAR

İLK YARI

DAKİKA 20 (GOOL): GMG Kastamonuspor sol taç çizgisinin orta saha çizgisi ile buluştuğu noktada faul kazandı. Recep Yılmaz bekletmeden derinlemesine bir pasla Metincan Cici’yi topla buluşturdu. Dağınık yakalanan Turgutluspor defansının hatasında Metincan Cici kaleciyle bir anda kendini karşı karşıya buldu, şutunda top önce direğe ardından da ağlarla buluştu. 1-0

DAKİKA 24: GMG Kastamonuspor’da rakip sol iç boşlukta topla buluşan Oğuzhan Doğan kalecinin üstünden topu aşırdı, kaleye yönelirken kaleci hızlı bir şekilde topa zorlukla uzandı. GMG Kastamonuspor mutlak bir golden oldu.

DAKİKA 27: Bu kez Turgutluspor etkili geldi. Soldan açılan ortada Muhammet Beşir’in kafa vuruşunda kaleci Atakan çok başarılı bir kurtarışa imza attı.

DAKİKA 36: Turgutluspor yine etkili geldi. Arka direkte bulunan Haşim’e yerden çıkartılan topta Haşim kaleciyle karşı karşıya pozisyonda ters direk dibine güzel bir vuruş gerçekleştirdi. GMG Kastamonuspor kademesinde Recep Yılmaz çizgiden çıkarttı.

DAKİKA 43: Turgutluspor’da Hakan Kılıç korneri kullandı, karambolde Talha Yazgan’ın gol vuruşu hakemin ofsayt bayrağına takıldı.Turgutluspor’un golü ofsayt.

İKİNCİ DEVRE

DAKİKA 51: Turgutluspor etkili geldi. Ceza alanı çizgisi üzerinde yapılan paslar neticesinde kaleciyle karşı karşıya kalan Haşim’in şutunda kaleci Atakan başarılı oldu, seken topta gelen şut GMG Kastamonuspordefansından kornere çıktı.

DAKİKA 54:  Bir başka Turgutluspor atağında Erkan Süer’in derinlemesine pasında topla buluşan Muhammet Arslantaş, kaleci Atakan’la karşı karşıya pozisyonda şutunu çekti, Atakan yine başarılı.

DAKİKA 56: Turgutluspor’da Erkan Süer yaklaşık 20 metreden vurdu kaleci Atakan başarılı.

DAKİKA 57: Turgutluspor atağında Muhammet Haşim Çoban kaleci Atakan’la karşı karşıya kaldı, aşırtma vuruşu az farkla direğin yanından dışarıya gitti.

DAKİKA 59: Gelişen Turgutluspor atağında Savaş Polat sağ kanattan ortaladı, arka direkte Kadir Yazıcı bomboş pozisyonda bir kafa vuruşu yaptı, top yan ağlarda kaldı.

DAKİKA 83 (GOL): Konuk ekip atağında sağ kanattan açılan ortada, arka direkteMutlu Aksu Doğan düzgün bir kafa vuruşuyla topu ağlarla buluşturdu. (1-1).

DAKİKA 86: Turgutluspor’a beraberliği getiren golü kaydeden Mutlu Aksu Doğan, yaklaşık 20 metreden sert vurdu, top üstdireğin az farkla üstünden auta gitti.

DAKİKA 90+5: Gelişen GMG Kastamonuspor atağında Canpolat atak yönüne göre soldan ortaladı, arka direkte Metincan Cici’nin volesinde top ters direk dibinden az farkla dışarıya gitti.