Sarıkamış şehitleri yürüyüşle anıldı

Sarıkamış Harekatı’nın 102’nci yılı dolayısıyla şehitler anısına yürüyüş düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve tüm illerde gerçekleştirilen 102. yılında “Vefakar Gençlik, Cefakar Ecdadını Unutmayacak” sloganıyla düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’ndan başladı ve Kastamonu Kale’sinde son buldu.


Yürüyüşün tamamlandığı Kastamonu Kalesi’nde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua yaptırması ile sona erdi.
Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından katılımcılara Türk Bayrağı, bere, kaşkol ve eldivan dağıtıldı.
Kastamonu Belediye Başkanlığınca da katılımcılara program sonunda çorba ikramında bulunuldu.
Yürüyüşe Vali Mesut Yıldırım, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, Baro Başkanı Av. Mehmet Çiftci, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçaoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan, Havalimanı Müdürü Mustafa Konca, Yol-İş Sendikası Kastamonu 2 Nolu Şube Başkanı Sadık Düzgün, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ile yönetimi ve üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Hüseyin Mahmutoğlu ile yönetimi ve üyeleri, partililer, STK’lar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.