Şehitlere saygı yürüyüşü

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla “Şehitlere Saygı” yürüyüşü yapıldı.
Kastamonu Valiliği tarafından düzenlenen yürüyüş, Şehitler Parkı’ndan başladı. Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, sloganlar atarak Şehitler Anıtı’na kadar yürüdü.
VBS_6945 (Large)Vali Vekili Yaşar Karadeniz, anıt önünde yaptığı konuşmada, herkesin görevini en iyi şekilde yapmak için çaba sarf etmesi gerektiğini söyledi.
Herkesin bir görevi bulunduğunu belirten Karadeniz, “Yönetici durumunda olan yöneticilik, öğrenci ise dersleri için çok ama çok çalışmak zorunda ki şehitlerimize gerçek anlamda saygıyı göstermiş olalım. Biz ne kadar üretirsek, ne kadar gelişirsek bayrağımız daha dik durur, daha güçlü VBS_6958 (Large)olur. Bu nedenle hepimizin üzerimize düşeni fazlasıyla yapmak zorunda olduğumuzu, bir an bile dinlenmeye zamanımızın olmadığını bilmemiz gerekiyor.” dedi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş da evliyalar diyarı, şehitler beldesi Kastamonu’dan Çanakkale’de bin 880 şehit bulunduğunu ifade etti.
O zaman da aynı oyunların oynandığına, bütün dünyanın Çanakkale’yi geçmek istediğine dikkati çeken Babaş, “Ama Türk milletinin bu asil duruşu, cefakarlığı, fedakarlığı ve vatanına bağlılığını hiç hesap edememişler.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Aydın, şehitler için dua etti.
Programa, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.