“Selde kaybedilen tesisler yenilenecek”

-“Kastamonu, Sinop ve Bartın’da kaybedilen tesis ve yatırımların tekrar bölgemize kazandırılması önemli önceliklerimizden”
– “Hem Bozkurt hem de diğer ilçelerimizi konuştuk, planlamalarımızı, çalışmalarımızı gözden geçirdik. Yıkılan tesisleri en kısa sürede yeniden ilçelerimize, Kastamonu’ya ve tüm bölgeye kazandıracağız”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sel felaketinin yaşandığı  Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin’i ziyaret etti.

Çalışmalarla ilgili bilgi alan Kasapoğlu, esnafın taleplerini dinledi.Vatandaşlarla sohbet eden Kasapoğlu, temizlik çalışmalarında görev alan jandarma personeliyle de bir süre görüştü.Selden etkilenen bazı vatandaşların bulunduğu, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Abana Erkek Öğrenci Yurdu’nu da ziyaret eden Kasapoğlu, burada vatandaşlar ile sohbet etti.Abana ilçesinde kurulan Yöresel Ürünler Pazarı’nda üreticilerle sohbet eden Kasapoğlu, ilçede selden etkilenen spor tesislerini de ziyaret etti.

Kasapoğlu, sel felaketinin en ağır yaşandığı  Bozkurt’ta, “Hem Bozkurt hem de diğer ilçelerimizi konuştuk, planlamalarımızı, çalışmalarımızı gözden geçirdik. Yıkılan tesisleri en kısa sürede yeniden ilçelerimize, Kastamonu’ya ve tüm bölgeye kazandıracağız.” dedi.

Bakan Kasapoğlu, ilçedeki temasları kapsamında ilk olarak AFAD Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek yetkililerden sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Koordinasyon merkezi önünde çocuklara kitap ve satranç takımı hediye eden Kasapoğlu, birlikte fotoğraf çektirdi.

Bozkurt Belediyesi önünde gazetecilere açıklamada bulunan Kasapoğlu, büyük bir sel felaketinin yaşandığını söyledi.

Bölgede herkesin üzerine düşeni yaptığını kaydeden Kasapoğlu, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rabbimizden rahmet niyaz ediyorum. Milletimize başsağlığı diliyorum. Sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren ülkemizin süreci yönetmesi, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde tüm kurumlarımızın, bakanlarımızın, bakanlıklarımızın, milletimizin iş birliği, birlikteliği, sürecin çok kısa sürede yaraların sarılması ve yarınlara yönelik planlama çalışmaların başlatılması hızlı bir şekilde gerçekleşti ve devam ediyor.” dedi.

Tüm kurumların bölgede olduğunu aktaran Kasapoğlu, “Tüm kurumlar, kuruluşlar, bakanlıklar görevlerinin gereğini en güzel şekilde yerine getiriyorlar. Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak yurtlar, salonlar ve gençlik merkezleri ile tesislerimizi ilk andan itibaren halkımızın hizmetine açtık. Afet koordinasyonunda ciddi bir görev alındı.” diye konuştu.

Kasapoğlu, selde zarar gören tesislerin yeniden yapılacağına işaret eden Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Kastamonu, Sinop ve Bartın’da kaybedilen tesis ve yatırımların tekrar bölgemize kazandırılması önemli önceliklerimizden. Bunların bundan sonraki sürece en hızlı şekilde hazırlanması ve yeni planlamaların bu çerçevede yapılması önemli. Hem Bozkurt hem de diğer ilçelerimizi konuştuk, planlamalarımızı, çalışmalarımızı gözden geçirdik. Yıkılan tesisleri en kısa sürede yeniden ilçelerimize, Kastamonu’ya ve tüm bölgeye kazandıracağız. Yurtlar, salonlar, gençlik merkezleri ve semt sahaları ile yeni çalışmalarımızı en kısa sürede planlamalarını gerçekleştirip inşaatına başlayacağız.”

Kasapoğlu, Çatalzeytin ilçesinde selden zarar gören bölgelerde yaptığı incelemenin ardından ilimizden ayrıldı. AA