“Senin de hakkın: Erişilebilir Turizm” zirvesine KÜ’den katılım

Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nden Öğr.Gör.Berkan Güngör, “Senin de Hakkın: Erişilebilir Turizm” projesinin Antalya zirvesine katılım sağladı.

Erasmus+ Ka347 kapsamında desteklenen, Türkiye’deki turizm işletmelerinde engellilerin hakları ve erişilebilirlik konusunda farkındalık geliştirerek politika belgesi hazırlamak amacıyla; Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği ile Şanlıurfa Omurilik Felçlileri Derneği ortaklığında yürütülen “Senin de Hakkın Erişilebilir Turizm” projesinin Antalya zirvesine araştırmacı olarak katılım sağlayan Öğr.Gör.Berkan Güngör, zirvenin ikinci günündeki sorun analizi oturumlarından Doğa Turizmi grubuna moderatörlük yaptı.

Güngör, politika belgesi için çözüm önerileri ve savunuculuk planının hazırlanması süreçlerinde faal görev aldı. Toplamda dört gün süren zirvede turizm faaliyetlerinde engelli hakları; şehirlerde, turizm işletmelerinde ve turizm destinasyonlarında erişilebilirlik uygulamaları hakkında eğitimler verildi.

Ayrıca zirvede turizm ile ilgili önemli kamu kurumları ve özel sektörden temsilciler ile alanında uzman akademisyenler de yer aldı.