Siyasinin gündemi elektrik kesintisi!

İlçe ve köylerde kış koşullarına bağlı elektrik kesintilerinin sık yaşanması ve bunlarla ilgili şikayetlerin ardı ardına gelmesi, bu konuyu iktidara mensup siyasilerin bir numaralı gündem maddesi haline getirdi.

AK Parti İl başkanı Uluay ve Milletvekili Demir, konuyu dünkü toplantıda dile getirirken, “cevap sorunu” yaşanan 186 elektrik arıza hattıyla ile ilgili uyarılarda bulundular. Demir, “Cevap vermezlerse beni arayın” dedi.
Ak Parti İl Danışma Meclisi’nde en önemli gündem maddelerinden birisi de elektrik kesintileri oldu.
İlçeler ve köylerde mevsime bağlı olarak sık sık meydana gelen arızalar nedeniyle vatandaşın muhattap bulamaması siyasilerin de gündeminde yer aldı.
AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, dünkü toplantıda yaptığı açıklamada. “Son günlerde karşı karşıya olduğumuz sorunların başında elektrik kesintisi var. Elektrik kesintisi hem bizim hem de milletvekillerimizin sürekli gündeminde. Muhtarlarımız bu konuda sürekli serzenişte bulunuyorlar. Ama kış geldiğinde biz bütün mesaimizi elektrik kesintisi ve köy yollarının açılmasına harcıyoruz. Bizden kaynaklanmayan, yatırımcıdan kaynaklanan, bazen hava şartlarından kaynaklanan nedenlerden ötürü elektrik kesintileri yaşanabiliyor. Her sene bunun sıkıntısını daha ağır bir şekilde yaşıyoruz. Her yaz gerekli yatıırmları yapıp bir sonraki kışa sorunsuz girmek istiyoruz ama istediğimiz ölçüde bunu başarabilmiş değiliz” dedi.
Kesinti olduğunda 186’dan cevap alınamadığının vatandaşlar tarafından dile getirildiğini de söyleyen Halil Uluay, “Kesinti olduğunda ve Alo 186 arandığında kimseye ulaşamadığını söylüyor vatandaşlarımız. Cep telefonundan ya bize ya da tamir ekibine ulaşmayı tercih ediyor vatandaşlarımız. Bu noktada Alo 186’nın özellikle aranmasında fayda var. Alo 186’yı mutlaka arayın. Bizleri aramayın manasında söylemiyorum, ama 186’ya mutlaka bir çağrı düşürmeniz gerekiyor. Elektrik kesintilerinde yaşanan sıkıntının farkındayız ve inşallah bu sene son olur diyoruz” diye konuştu.
AK Parti Milletvekili Murat Demir de kesintilerle ilgili olarak, “Elektrik kesintileri birinci gündemimiz. Önüne geçmek için çabalıyoruz. Elektrik kesintileri noktasında sorumlu kişileri her an arayabilirsiniz. Eğer telefonlara cevap vermeyen olursa, biz milletvekilleri olarak gereğini yaparız. Biz her telefona cevap veriyorsak, onlar da cevap vermek zorunda” dedi.