Yeni KDH’de ilkler yaşandı

• Kastamonu Devlet Hastanesi’nin yeni binası cumartesi günü kapılarını açtı. İlk etapta, ek binada bulunan birimlerin taşındığı hastanede ilk hasta kabulleri, ilk operasyon ve ilk doğum gerçekleşti.
• Kamu Hastaneler Birliği Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık, sorunsuz bir taşınma yaşadıklarını belirtti ve “Ana binadaki sağlık ünitelerimizi kısa bir zamanda içinde taşımış olacağız. Ünitelerin bir arada bulunması ile çok daha kordineli, çok daha hızlı bir sağlık hizmetini Kastamonu’ya sunmuş olacağız” dedi.

dr-yusuf-eskiogluKastamonu Devlet Hastanesi’nin (KDH) yeni binasında sağlık hizmeti mesaisi hafta sonu başladı.
İlk etapta, Şerife Bacı ek binasında bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları üniteleri herhangi bir sorun yaşanmadan yeni hizmet binasına taşınma sınavlarını başarıyla geçerlerken, hafta sonundan itibaren yeni binalarında sağlık hizmeti vermeye başladı.

Yeni hastanede ilk acil nöbeti tutan hekim, Dr. Yusuf Eskioğlu oldu. Eskioğlu, “Huzurlu bir nöbet gecesi geçirdiklerini” söylerken, Necati Aslan ve Şenol Durgut da yeni binahıh ilk nöbetçi memurları oldular.

Nöbetçi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ahmet Uzel, hastanenin yeni ameliyathanesini kullanan ilk isim olurken, gerçekleştirdiği müdahaleli doğumla yeni binada hayata gözlerini açan ilk bebediği de dünyayla tanıştırdı.

nobetci-memur

Hastane aciline gelen ilk hasta 15 yaşında bir gencimiz oldu ve şeker haratsızlığı bulunan bu gencimiz aynı zamanda yeni hastanenin il dışına sevk ettiği ilk hasta da oldu.

Hafta sonu acil servise gelen hastalar yeni binayı çok beğendiklerini dile getirdiler.

Yeni hastaneye muayene için gelen ilk çocuk hasta Elif Sude Aydın olurken, serbest meslek sahibi Bilal Avcı muayene için hasteneye getirdiği çocukları Esmanur, Edenur ve Abdullah Avcı kardeşler yeni hastanede objektiflerimize poz vererek hastaneyle ilgili duygularını şöyle dile getirdiler:

“Yeni hastanemiz saray gibi olmuş. Çok beğendik. Büyüklerimize bu güzel hastaneyi bizim için yaptırdıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Eski hastanede her taraf sıkış sıkış olurdu. Şimdi çok rahat, sıkış sıkış değil. Koltukların pembe yeşil mavi renklerini de çok beğendik.”

Kamu Hastaneler Birliği Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık yeni hastaneyle ilgili kısa açıklamasında şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığımız tarafından hasta odaklı düşünülerek yaptırılan yeni 400 yataklı hastanemiz, gerçekten tarih ve kültür şehri, gönlü güzel Kastamonu’ya çok yakıştı. Bildiğiniz gibi ilk taşınma işlemi Şerife Bacı Ek Hizmet Binasında sağlık hizmeti veren Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ünitelerini belasız kazasız gerçekleşti. Hafta sonuda yeni hastanemize gelen hastalarımıza sorunsuz bir sağlık hizmeti verdik. Yeni hastanemizde de ilk ameliyat doktorlarımız tarafından yapıldı. Ana binadaki sağlık ünitelerimizi kısa bir zamanda içinde taşımış olacağız. Ana binamızın taşınmasıyla birlikte dağınık olan sağlık ünitelerimizin bir araya gelmiş olacak. Ünitelerin bir arada bulunması çok daha kordineli, çok daha hızlı bir sağlık hizmetini Kastamonu’ya sunmuş olacağız.”
• SİBEL BİLİR