Son versiyon

Tüm ürünlerde; iyi bir reklam aracı, farkındalık yaratan bir özellik ve vereceğiniz paraya değer imajının en kestirme ifadesidir son versiyon.

Zaten kullandığımız üründe tüm işimizi görür, amayenisi çıkmış arkadaş, zaten iki yıldır kullanıyorum, bunu yenilemek lazım. Aklımıza düşen budur.

Bugünkü yazımızda son versiyonu biraz farklı anlamda kullanacağız.

Şöyle ki;

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü uzmanlarına göreDünya’nın sadece altmış hasatlık ömrü kaldı. Yoğun tarım faaliyetlerinin toprağı sömürmesi sonucu dünya koca bir toz kâsesi haline geldi ve 2080 yılı geldiğinde türümüz tükenmeye başlayacak.

Birleşmiş Milletler tahminlerine göre gıda talebini karşılamak için her yıl altı milyon hektar yeni tarım alanına ihtiyaç varken biz on iki milyon hektar tarım alanını kaybediyoruz.

Erozyon son yüzyıl içerisinde 60 kat arttı. Uzun lafın kısası 60 yıl içinde uzaya, Mars’a, Ay’a, gidemeyen milletler, apartman tarzı toprak ve suya ihtiyaç duymayan gıda üretimi yapamazsa yok olacak. O zamana kadar dünya nüfusu da kaç milyar olur bilemem.

Yani bu yazıyı okuyan bazı genç okurlar, son versiyon olabilirsiniz. Hadi yine iyisiniz finali siz göreceksiniz.

Kara mizah bir tarafa, durum bu kadar ciddi. Artan nüfus artışı yanında kişisel gıda, su kullanımımızdaki anormal artış dünyayı çok zorluyor.

Her yıl barajlardaki su sıkıntısı, tarım arazilerinin imar alanlarına çevrilmesi yanında tüm ülkelerin bel kemiği olan üretici, çiftçi ailelerinin tarımdan uzaklaşması, üreten çiftçinin ise emeğinin karşılığını alamaması bizi bu sonuca götürüyor.

Ama garip şekilde bir rahatlık var üstümüzde, hatta umurumuzda değil.

Seyrettiğim tüm korku filmlerindeki gibiyiz. Yani filmin başında, ortasında hatta sonuna doğru bir mutlu aile veya arkadaş grubu vardır ya. Bunlar şakalaşır, kahkaha atar, çok mutludurlar. Dünyadan zevk alan şen şakrak insanlardır. Sonra birden, aniden atmosfer değişir ve …

Hem kişisel, hem ülke, hem de dünya bazında çok ciddi tedbirler almazsak bir korku filmi finali yaşayacağımız kesin.

İnşallah en kısa sürede akıllanırız çünkü vaktimiz çok daraldı. Yoksa son pişmanlık da fayda etmez, biz bu filmi görmüştük demekte.

Feza TİRYAKİ