Spor Lisesi için Belediye’den adım

  • İşadamı Cengiz Aygün’ün Spor Lisesi’ni Kastamonu’ya kazandırmak adına yapımının sözünü vermesi üzerine Kastamonu Belediye Meclisi, Kuzeykent’te bu yatırımın hayata geçmesi için harekete geçti.

Kastamonu Belediye Meclisi, Spor Lisesi için yer tahsisinde bulundu. Daha önce Türkiye İstatistik Kurumu Kastamonu Bölge Müdürlüğü’ne tahsis edilen Kuzeykent Mahallesi 1172 ada 1 nolu parselin tahsisi herhangi bir kullanım yapılmadığı gerekçesiyle kaldırıldı. Söz konusu alan Spor Lisesi için değerlendirilecek.

Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, “Daha önce TÜİK’e tahsis edilen arsada işlem yapılmamış. TÜİK Bölge Müdürü ile görüştüm. TÜİK Müdürü bu yıl da kullanacak bütçeleri olmadığını söyledi. Spor Lisesi için sponsorumuz var. Cengiz Aygün, Spor Lisesi yapma sözü verdi. Hayırlı bir amaç için kullanacağız” ifadeleri kullanıldı.

Galip Vidinlioğlu, Meclis’te yaptığı konuşmada ayrıca Avrupa Hentbol Federasyonu Kupası’nda çeyrek finale kalan Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta ligin ikinci devresine çok iyi başlayan ve zirve takibini sürdüren GMG Kastamonuspor’u tebrik etti.

Başkan Vidinlioğlu, “Belediyemizin bayan hentbol takımı Avrupa’da çeyrek finale kaldı. Şehrimizin, hepimizin gururu. Onlara bir kez daha mücadelelerinden ötürü, mucizelere kalmış bir seriyi çevirip son maça kalmadan çeyrek finale kalma başarısı gösterdikleri için tebrik ve teşekkür ederim. Yine Kastamonuspor’umuz gayet iyi bir noktada. Hafta sonu zorlanarak da olsa bu haftayı da kazasız geçti. Önümüzdeki seri daha kolay bir seri. İnşallah Kastamonu olarak şampiyonluk ipini göğüsleriz. Kastamonuspor’umuzu da kutluyorum” ifadelerini kullandı.