Talep ve acil önlem çağrısı

  • KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Kastamonu’nun teşvik sisteminde 5. bölgede yer alma talebini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletti.
  • Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı’nda konuşan Fındıkoğlu, ayrıca pandemi döneminde çekilen Kredi Garanti Fonu destekli kredilerin ötelenmesini, kısa çalışma ödeneklerinin en az 2021 Nisan ayına kadar uzatılmasını ve Kastamonu Üniversitesi ile diğer üniversitelerin açılmamasının özellikle hizmet sektöründe telafisi güç olumsuzluklar yarattığını ve acil önlem alınması gerektiğini ifade etti.

 

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla düzenlenen ve video konferans sistemiyle gerçekleşenTicaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı’nda, teşvik sisteminde değişiklik konusu da dahil olmak üzere Kastamonu iş dünyasının taleplerini sıraladı.

Fındıkoğlu, pandemi döneminde çekilen Kredi Garanti Fonu destekli kredilerin ötelenmesini, kısa çalışma ödeneklerinin en az 2021 Nisan ayına kadar uzatılmasını ve Kastamonu Üniversitesi ile diğer üniversitelerin açılmamasının özellikle hizmet sektöründe telafisi güç olumsuzluklar yarattığını ve acil önlem alınması gerektiğini ifade etti.

Kastamonu özelinde ise Yatırım Teşvik Sistemi’nde iki sınır komşu illerimiz Sinop ve Çankırı gibi il bazında 5. Bölge Teşvik sisteminden yararlanmak istediğimizi de belirten Fındıkoğlu’na TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, teşvik sistemi ile ilgili olan talebi yazılı olarak istedi ve bizzat Sanayi Bakanı Mustafa Varank ile görüşeceğini ifade etti.