Taşköprü'ye yeni otobüs terminali

Taşköprü Belediyesi yeni otobüs terminali için kolları sıvadı.

Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 2014 yılında vadettikleri projelerden biri olan otobüs terminalini 2018 yılı sonuna kadar tamamlamayı düşündüklerini söyledi.

Terminalin ihalesini 27 Mayıs’ta yapacaklarını kaydeden Arslan, “Taşköprü her geçen gün değişen, büyüyen, kendi konumu zaten nitelikli olan bir yer. Halkımızın daha üst standartlarda yaşam kalitesi ve kullandığı ortak alanlar açısından Taşköprü’ye yakışır bir hale gelmesi için çaba sarf ediyoruz. Taşköprülü hemşehrilerimizin modern bir terminal binasına kavuşmaları hedefimizdi.” dedi.

Terminalin önünü meydan olarak değerlendirmeyi planladıklarını ifade eden Arslan, alana amfi tiyatro yapacaklarını söyledi.

Yapının önünün meydan olarak tasarlanması anfi tiyatro özelliği olması aktivite alanı olarak değerlendirilmesini sağlayacağını belirten Arslan, “Terminal binası eski yerine yakın, Kastamonu-Sinop karayoluna giriş ve çıkış yapmak için uygun bir konumda olup, toplam arsa alanı 7 bin metrekare” şeklinde konuştu.
Özellikleri
Minimalist bir yapı tasarımındaki terminal binası 2 bin metrekare kapalı alana sahip Otobüs Terminali bünyesinde otobüs peronları, minibüs peronları, taksi durağı, ziyaretçi otoparkı, gelen ve giden yolcu bekleme alanları, bilet gişeleri, firma ofisleri, kafeterya, büfe, bay-bayan mescit ve WC’ler ve teknik alanlar yer alacak.