TBB’de Muhziroğlu dönemi

Türk Basın Birliği Kastamonu Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu’nde başkanlık görevine Cengiz Muhziroğlu getirildi.

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti toplantı salonunda düzenlenen genel kurulda Muhziroğlu’nun yönetimi Ahmet Erhan Veren, Mine Özgür, Mustafa Afacan ve Semra Gül’den oluştu.

Tek liste ile gidilen genel kurulda Divan Başkanlığı’nı Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Erkan Yılmaz yaparken, Başkan Yardımcılığını Sabahattin Büyükoral, Katip Üyeliğini de Ahmet Çelimli yaptı.

Genel Kurul saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Gündem maddelerinin görüşülüp oylandığı kongrede faaliyet raporu ve denetim raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi. Cengiz Muhziroğlu başkanlığında oluşan Yönetim Kurulu asil üyeliğine Ahmet Erhan Veren, Mine Özgür, Mustafa Afacan ve Semra Gül seçildi.

Denetleme Kurulu Asil üyeliklerine de Ahmet Cemil Özel, Melih Özel ve Murat Karasalihoğlu seçilirken, üst Kurul Delegeliğine ise Cengiz Muhziroğlu ve Ahmet Erhan Veren seçildi.

Türk Basın Birliği’nin 14 Ağustos 1908 yılında kurulduğunu, aradan geçen 113 yılda şubeleriyle örnek derneklerden biri olduğunu ifade eden Cengiz Muhziroğlu, “Türk Basın Birliği Kastamonu Şubesi’nin kurucusu Siyami Özel’i rahmet ve şükranla anıyoruz. Yine Türk Basın Birliği’ni bugünlere kadar getiren görev alan tüm başkan, yönetim ve tüm üyelerine de teşekkür ediyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, mekânları cennet olmasını diliyor, yaşayanlara da sağlık ve sıhhatler temenni ediyorum.  Önceki dönem başkanımız Ferhan Çapraz’ın İstanbul Bahçelievler Belediyesi’ne atanmasının ardından aday olmayacağını açıklaması sonrasında Türk Basın Birliği Kastamonu Şube Başkanlığı için adaylığımı açıkladım. Beni ve yönetimimi göreve getirenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.