Tıraş turizmi

Tıraş olmak için iki ayda bir İzmir’den kalkıp Kastamonu’ya geliyor.
Bir buçuk yıl önce geldiği kentimizde Sayanora Erkek Kuförü’ne saç tıraşı olan İzmirli işadamı Serdal Taygun, o günden bu yana berberini değiştirmedi! Taygun, iki ayda bir Kastamonu’ya gelerek saç traşı oluyor.

İzmir’de çelik mutfak eşyaları üretimi yapan sanayici Serdal Toygan, saç tıraşını neden Kastamonu’da olduğunun hikayesini şöyle anlattı:.

“Bundan tam bir buçuk yıl önce bir esnafın çelik mutfak eşya siparişini teslim etmek için Kastamonu’ya geldim. Saç tıraşı ihtiyacımı vardı. Saç traşı olmak için ilk gördüğüm erkek kuaförü olan Sayanora’ye girdim. İzmir’de olduğum saç tıraşlarından çok farklı, yüzüme yakışan bir saç kesimi oldu. İyi bir usta yaptığı işte farklılığı, farkındalığı ortaya koyarsa o ustadır. Saçlarımı kesen İlhan Usta’nın da mesleğinde iyi bir usta olduğunu yaptığı işinde gördüm. İki ayda bir, uzayan saçlarımı kestirmek için İzmir’den Kastamaonu’ya geliyorum. Kastamonu manevi yönden de çok zengin bir şehir. Ülke genelinde yaşanan sıkıntılar ve ekonomik şartalar oluştuğunda Kastamonu’da çelik mutfak eşyaları üretimine yönelik bir fabrika yatırımı yapmayı da ciddi ciddi düşünüyorum. ”

Sayanaro Erkek Kuaförü’nün sahibi İlhan Portakal da “ Kastamonu’da erkek kuaförlüğü yapan meslektaşlarım işlerini özenle yapma gayreti içinde olurlar. İzmirli işadamı Serdal abimiz kendisininde belirttiği gibi bir buçuk yıl önce yaptığım saç traşını beğenmiş. İki ayda bir Kastamonu’ya geldiğinde saç tıraşını yapıyoruz. Bir usta olarak bizi tercihinden dolayı kendisine ben de teşekkür ediyorum dedi.

Turgut YILMAZ