Sıcak gündem Ilgaz zirvesinin önemini artırdı

Kastamonu’nun ev sahipliği yapacağı Karadeniz ve Bölge Baro Başkanları Toplantısı, bugün başlıyor. Üç gün sürecek ve Ilgaz Ferko Mountain Resort’ta gerçekleşecek toplantı, yeni Anayasa’yla ilgili kanun teklifinin Meclis’te sürmekte olan görüşmeleriyle ısınan gündeme rastladığı için ayrı bir önem kazandı.

Yeni Anayasa’yla ilgili görüşlerini sık sık dile getiren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, yönetim ve disiplin kurullarıyla birlikte katılacağı bölge toplantısında yapacağı değerlendirme ve bölge baro başkanlarının görüşleri, toplantıyı Türkiye gündemine taşıyacak.

Toplantıya evsahipliği yapacak olan Kastamonu Barosu’nun Başkanı Av. Mehmet Çiftci de bu duruma işaret etti ve “Önümüzdeki günlerde Ankara’da yapılacak ve tüm baro başkanlarının katılacağı toplantı öncesinde gerçekleştireceğimiz bölge toplantısı, baro başkanlarının gelişmelere bakışıyla ilgili önemli işaretler verecek” dedi.

Bölge toplantımızın ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diyen Çiftci, “Toplantımızda mesleki sorunların yanı sıra ülkemizin sıcak gündemi ve elbette öncelikle bir hukuk konusu olan yeni Anayasa gündemimizin öncelikli maddeleri olacaktır” diye konuştu.

Karadeniz ve Bölge Baro Başkanları Toplantısına Türkiye Barolar Bbirliği Genel Başkanı Feyzioğlu, yönetim ve disiplin kurulu üyeleri ile 20 civarında baro başkanı katılacak. Yarın akşam verilecek gala yemeğinde ise il protokolünün yanı sıra Toket ve Çankırı başsavcıları ile Çankırı Adalet komisyonu Başkanı da yer alacak.