Trafik terörünün acıması yok; 2 CAN GİTTİ

Çankırı Kızılırmak’ta meydana gelen kazada Kastamonulu 22 yaşındaki Musa İnan yönetimindeki otomobil traktöre arkadan çarptı. Kazada 15 gün sonra askere gitmeye hazırlanan Musa İnan ile yanında bulunan ve Çorum’da tedavi görmekte olduğu öğrenilen kanser hastası Saadet Sevim hayatını kaybetti. İnan’ın cenazesi dün Daday’da, Sevim’in cenazesi ise Şehitler Anıtı mezarlığında toprağa verildi.

 

Çankırı’nın Kızılırmak ilçesinde meydana gelen trafik kazasının ateşi Kastamonu’ya düştü. Çorum Sungurlu Çankırı Kızılırmak yolunda meydana gelen kazada Musa İnan’ın kullandığı otomobil Ömer Şabankaya yönetimindeki traktöre arkadan çarptı. Kazada Musa İnan ve yanında bulunan Saadet Sevim hayatını kaybetti.

Kaza önceki akşam meydana geldi. Sungurlu’dan Çankırı’ya gitmekte olan 22 yaşındaki Musa İnan yönetimindeki 26 EJ 099 plakalı otomobil Kızılırmak yakınlarında Ömer Sabankaya yönetimindeki 18 AL 728 plakalı traktöre çarptı. Kazada sürücülerle birlikte otomobilde bulunan Saadet Sevim (45) yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen 112 Sağlık ekipleri tarafından Çankırı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Musa İnan ve Saadet Sevim hastanede hayatını kaybetti.

15 GÜN SONRA ASKERE GİDECEKTİ

Kazada hayatını kaybeden Musa İnan’ın 15 gün sonra askere gideceği öğrenilirken, Saadet Sevim’in ise Çorum’da kanser tedavisi görmekte olduğu öğrenildi.

TOPRAĞA VERİLDİLER

Devlet Hastanesi’nden emekli  Muhittin İnan ve Sevim İnan’ın oğulları olan  Musa İnan’ın cenazesi dün Beyçelebi Mahallesi Hedanioğlu Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Daday Sarpun Köyü Karabeyler Mahallesi’ndeki aile mezarlığında defnedildi.

Orköy’den emekli Sabahattin Emiroğlu’nun kızı, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden emekli Mahmut Sevim’in eşi olan Saadet Sevim’in cenazesi ise dün ikindi namazı sonrasında Sinanbey Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Şehitler Anıtı’ndaki aile mezarlığında toprağa verildi.  (İHA-Haber Servisi)