“Traktör kamyonetle görüldü” iddiası

Akkaya Bürme Köyü’ndeki gizemli yangın olayı, ATV’nin çok izlenen “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programının takibine de girdi. Müge Anlı,Bürme’deki yangın olayının aydınlatılması için bölgeye ekibini gönderdi. Çok izlenen programın dün ekrana gelen bölümünde kayıp gelinin üç yakını canlı yayına katıldı.

Canlı yayına katılan Şengül Çataloğlu’nun akrabaları, yangın günü yakın köylerden bir kişinin Fazıl Çataloğlu’nun traktörünü seyir halinde gördüğünü ve arkasında ise bir kamyonetin seyir ettiğini Jandarma’ya belirttiğini ifade ettiler. Programda aile reisi Sait Çataloğlu’nun kardeşleriyle de  telefon bağlantısı kuruldu.

 

Akkaya Bürme Köyü’ndeki gizemli yangın olayı, ATV’nin çok izlenen “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programının takibine de girdi.

TV 8’de yayınlanan Serap Paköz’ün sunduğu Gerçeğin Peşinde programının ardından Müge Anlı da Bürme’deki yangın olayının aydınlatılması için bölgeye ekibini gönderdi ve ailenin yakınlarını programına alarak, olayla ilgili detayları ortaya çıkarma uğraşına girdi.

ATV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programının dünkü yayınında, kayıp gelin Şengül Çataloğlu’nun ağabeyi Murat Dumanlıoğlu, eniştesi Mehmet Yoldaş ve ağabey Murat’ın kayınvalidesi Ayşe Kıncıoğlu yer aldı.

29 Kasım’da çıkan yangın sonrasında evin enkazından sadece 12 yaşındaki Serdar Çataloğlu’na ait olduğu iddia edilen kemik parçalarının bulunduğuna dikkat çeken Müge Anlı, DNA analizi sonucunda bu durumun netlik kazanacağını, ancak ailenin diğer fertlerinin ortada olmayışının ise olayı tamamen çıkmaza soktuğunu belirtti.

“TÜRKİYE’DE RASTLANMIŞ OLAY DEĞİL”

Türkiye’de buna benzer bir yangın olayıyla daha önce hiç karşılaşmadığını ve sonucunun merak edildiğini anlatan Müge Anlı, yayına sadece gelin Şengül Çataloğlu’nun değil, Fazıl Çataloğlu ailesinden de katılım beklediklerini söyledi.

“11 MAHKEME DOSYASI VAR”

Gelin Şengül Çataloğlu’nun ağabeyi Murat Dumanoğlu, yayında yaptığı açıklamada, “Fazıl Çataloğlu’nun yakınlarıyla arasında arazi konusunda 11 mahkeme dosyasının bulunduğunu öğrendik. Hatta yeğeni ile kavga etmişler. Kimseye bir şey denilmiyor ama ortada çok şey konuşuluyor” dedi.

“10-12 BÜYÜKBAŞ KAYIP”

Bu gelişme üzerine Fazıl Çataloğlu’nun ağabeyi Emin Çataloğlu,  telefonla yayına bağlanarak, “Fazıl’ın 38 küçük baş hayvanı vardı. 20 koyun da devlet desteği ile almış. Bu koyunların 27’si yanmış. Bir de ahırdaki manda yanmış. Ancak 10-12 civarındaki büyükbaş hayvan ve birkaç koyun kayıp” dedi.

“KARDEŞİME NEDEN BİR ŞEY YAPAYIM?”

Fazıl Çataloğlu’nun mahkemelik olduğu belirtilen kardeşi Mahir Çataloğlu ise telefon bağlantısında, “Ben neden kardeşime böyle bir şey yapayım. Yangın günü eşim kanser hastası olduğu için il dışında hastanede tedavideydik. Kimseden şüphelenemiyorum, ama biz neden böyle bir şey yapalım” diye konuştu.

YENİ İDDİA

Programda gelin Şengül Çataloğlu’nun akrabaları ortaya yeni bir iddia daha attı. Yangın günü yakın köylerden bir kişinin Fazıl Çataloğlu’nun traktörünü seyir halinde gördüğünü ve arkasında ise bir kamyonetin seyir ettiğini Jandarma’ya belirttiğini ifade ettiler.

Program yapımcısı Müge Anlı, hayvan hırsızlığı gibi de gözüken olayda çocuğun evde bırakılıp ailenin ortadan kaybolmasına anlam veremediğini belirtti ve bu işin peşinden gideceklerini aktardı. Müge Anlı, ayrıca Fazıl Çataloğlu’nun akrabalarını da programa beklediklerini söyledi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

29 Kasım’da BürmeKuzören Köyü’nde Fazıl Çataloğlu ile boş olan akrabası Ahmet Çataloğlu’na ait evlerin tamamen yanmasının ardından Fazıl ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu’ndan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı. Fazıl Çataloğlu’nun yanan evinin enkazında torun Serdar Çataloğlu’na ait olduğu tahmin edilen bir cesede ulaşılmıştı. Ceset, otopsi amacıyla Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti. Çataloğlu’nun traktörü ise evine 10 kilometre uzaklıktaki Elmayakasımevkisinde ormanlık alanda bulunmuştu.