TÜFAD’dan KSK’ya destek

GMG Kastamonuspor’un altyapıdan genç isimleri A takıma çıkarması, TÜFAD Kastamonu Şubesi’nin de takdirini topladı.

TÜFAD yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dünyanın ve ülkemizin zor süreçlerden geçtiği bu dönemde spor kulüpleride bundan fazlasıyla nasibini almaktadır. Bir de geçmişten gelen borç yükü bu sürece eklendiğinde spor kulüplerinin eli ayağı bağlanmış ve önünü göremez olmuştur.

GMG Kastamonuspor kulübümüzde bu süreci çok sıkıntılı yaşadığından dolayı transfer tahtası kapalıdır.

Kulübümüz bu krizi çok doğru bir şekilde atlatmak adına altyapıdan yetişen 7 genç sporcusunu profesyonel yaparak gençlerimizin geleceği adına krizi fırsata çevirmeyi başarmış ilimiz gençleri ve gelecek adına son derece olumlu bir adım atmıştır.

Bu zor süreçte bizlere düşen sabırlı, itidalli ve sağduyulu olarak takımımızın yanında olmak mecburiyetindeyiz. Skorlara dayalı ve hiçbir artısı ile katma değeri olmayan yıkıcı eleştirilerden uzak durmak bu dönemde önemlidir. İyi gün değil kötü gün dostu olduğumuzu şimdi gösterme fırsatını da hepimiz değerlendirmeli zaten ağır olan yükü manevi de olsa hafifletmeliyiz. Yıkıcı olmak kolay, yapıcı olmak zordur.

Güzide ilimizin tek profesyonel takımı var, yetiştirilmeyi ve fırsat verilmeyi bekleyen sporcu potansiyelimiz de var.

Futbol Antrenörleri Derneği Kastamonu Şubesi olarak GMG Kastamonuspor yönetimine, antrenörlerine, sporcularına ve her daim yanında olan cefakar taraftarlarına inanıyor ve güveniyoruz. Her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte desteğimiz devam edecektir. Bu hafta sonu oynanacak Kırşehir Belediyespor maçında ve kalan tüm maçlarda başarılar dileriz.”