Yenimahalle’de moraller bozuk

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün rakibi Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nde 10 sporcu ve teknik heyetten bir kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Yenimahalle Belediyesi’nin bu hafta deplasmanda oynayacağı Yalıkavak Spor Kulübü maçı ertelenirken Yenimahalle’nin Antrenörü Serdar Eler, diğer karşılaşmalar için federasyonun nasıl bir süreç işleteceğini beklediklerini söyledi.

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Antrenörü Serdar Eler, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkisi altına alan korona virüs maalesef bizim takımımıza da sıçradı. 10 sporcumuz ve bir yardımcı antrenörümüzün testi pozitif çıktı. Moralimiz çok bozuk. Test sonucu pozitif olan sporcularımız ve teknik heyetin yanı sıra test sonucu negatif çıkan bizler de tedbir amacıyla kendimizi karantinaya aldık. Aynı yerde kalan sporcularımızın tamamı pozitif çıktı. Önümüzdeki maçımız ertelendi. Bundan sonrası için federasyon ne karar verecek bekleyeceğiz. Tüm takımlara sağlıklı bir sezon diliyorum, gerçekten zor bir süreç.”