“Tünel için kesin tarih vermek doğru değil”

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü görevine yeni atanan Hüsamettin Özendi, Kastamonu gündeminde sürekli yer bulan üç projeleriyle ilgili kısa bilgilendirmelerde bulundu.

Kastamonu’nun sonuçlanmasını beklediği Ilgaz Tüneli’nde çalışmaların sürdüğünü, açılma zamanıyla ilgili kesin tarih vermenin doğru olmadığını söyleyen Özendi, kamuoyunun yanlış bilgi sahibi olmaması gerektiğini belirtti.

Özendi, bir türlü tamamlanamayan, kaymalar yaşanan ve bu yüzden eleştirilerin hedefi olan Doğu Çevre Yolu’nun ise, yeni göçme ve kaymalar yaşanmaması ve tabiat şartlarının olumsuz olmaması durumunda bu yıl hizmete alınacağını söyledi.

Özendi, eleştiri konusu olan Sunta Köprülü Kavşağın tam olarak bitmediğini, yağmur sularının tahliyesi konusunda Belediye ile görüşmelerin sürdüğünü, aydınlatma konusunun ise Enerji-Sa tarafından yapılacağını ifade etti.

 

Kavşaktakı köprüde ufak tefek bazı sorunların olduğunu ve bunların giderileceği belirten Hüsamettin Özendi, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü olarak gece gündüz çalıştıklarını vurguladı. • EMİN EĞRİ