Türkiye’nin “en yaşlı” avukatı oluyor

Ali Cesuroğlu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, “avukatlık ruhsatnamesi” başvurusunda bulunan hemşerimiz Emekli Hakim Albay Ali Cesuroğlu’na belgesini şehrimizde düzenlenecek törenle verecek.

Salı günü saat 14:00’de Kastamonu Barosu’nda düzenlenecek tören ile hukuk dünyasına dönüş yapacak olan 97 yaşındaki Cesuroğlu, ülkemizin en yaşlı avukatı unvanının da sahibi olacak büyük olasılıkla.

İlimizle ilişkilerini sürekli sıcak tutan ve duygusal yakınlığını demeçlerinde dile getiren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Salı günü gerçekleştireceği Kastamonu ziyareti ile bir jeste daha imza atacak.

“Hakim Albay” rütbesiyle emekliye ayrıldıktan sonra hukuk dünyasına “avukat” olarak dönmek isteyen hemşerimiz Ali Cesuroğlu’nun avukatlık ruhsatnamesini TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu kendi elleriyle takdim edecek.

Ali Cesuroğlu’nun Kastamonu Barosu’na yaptığı ruhsatname talebi imza için önüne geldiğinde “Alacağı ruhsatname ile ülkemizin en yaşlı avukatı olacak üyemize bu belgeyi kendim vermek isterim” diyen TBB Başkanı Prof. Dr. Feyzioğlu Salı günü şehrimizde olacak. Kastamonu Barosu’ndaki tören saat 14:00’te başlayacak.

1 Eylül 1923 günü dünyaya gelen Emekli Albay Hakim Ali Cesuroğlu hukuk dünyasındaki emeği yanı sıra aynı zamanda Kore ve Kıbrıs Gazisi olarak ülkemize hizmette bulundu. Cesuroğlu, Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi Başkanlığı görevini yürütüyor halen.