Ülkü Ocakları’nda bayrak değişimi

Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Resul köprülü, görevini Yunus Abayoğlu’na devretti. Devir teslim törenine Ülkü Ocakları Genel başkanı Olcay Kılavuz da katıldı.

Köprülü, görev değişikliğiyle ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Kıymetli Kastamonulular, değerli dava arkadaşlarım.

Yaklaşık 4 yıl önce görevlendirildiğim Ülkü Ocakları İl Başkanlığım görevini yol arkadaşlığı yaptığım can kardeşim Yunus Abayoğlu’na devretmiş bulunmaktayım.
Bu dört yıl boyunca ülkücü duruşumuzdan, mazluma umut olmaktan taviz vermeden  Allah’ın rızasını kazanmak için mücadele etmeye çalıştık. Yorulduk belki ama daha gidilecek çok yol var dedik durmadık, hançer yaralarıyla doldu sırtımız, ama gözümüzdeki umudu çaldırmadık kimseye. Her anını hayırla yad edeceğimiz 4 yılı noktaladık.
Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un katılımıyla gerçekleşen devir teslim törenimizde Genel Başkanımız, ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini bu süreçte ülkücülere çok büyük görevler düştüğünü bir kez daha vurgulamış, yaptığıımız her işi hakkıyla yaptığımızı belirtmiştir. Bu gönül seferberliğinin bir bayrak yarışı olduğu zaman içerisinde sürekli bu devir teslimlerin yapıldığı vurgulanmış ve ‘Resül Köprülü ismi Kastamonu tarihinde adını altın harflerle kazımıştır’ diyerek şahsımı onurlandırmıştır.
Kardeşliğin, yol arkadaşlığının sevgi ve saygının ne olduğunu bana daima hissettiren değerli yönetim kuruluma, uç beylerim olan ilçe Ocak başkanlarımız ve bizlerden yardımını esirgemeyen davanın gerçek büyükleri ile vefalı aziz Kastamonu halkına saygılarımı sunarım. Allah’a emanet olunuz.”