Gözyaşlarıyla uğurlandılar

Beşdeğirmenler mevkiinde meydana gelen kazada hayatlarını kaybeden üç kişi dün düzenlenen cenaze törenlerinin ardından gözyaşları içerisinde toprağa verildi. Memleketi Kastamonu’ya sözlenmek için gelen Uzman Çavuş Hakan Küçük ve babası Raşit Küçük için İsmailbey Camii’nde, anneanne Nebiye Karavelioğlu için de Kayı köyünde cenaze töreni düzenlendi.

Kazada ağır yaralanan Safiye Karavelioğlu ve uzman çavuşun annesi Sakine Küçük Ankara’ya sevk edildi.
Ankara yolunun Beşdeğirmenler mevkiinde pazar sabahı meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybeden Uzman Çavuş Hakan Küçük, babası Raşit Küçük ve anneannesi Nebiye Karavelioğlu dün düzenlenen cenaze törenlerinin ardından gözyaşları içerisinde son yolculuklarına uğurlandı.
Anneanne Nebiye Karavelioğlu, dün öğlen Kayı Köyü’nde kılınan cenaze namazının ardından aynı köydeki aile kabristanlığına defnedilirken, Uzman Çavuş Hakan Küçük ve babası Raşik Küçük ise ikindi namazına müteakip İsmailbey Camii’nde kılınan cenaze namazları sonrasında Okmeydanı’ndaki aile mezarlığında toprağa verildi.
Trafik terörü kurbanı baba oğul için İsmailbey Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Uzman çavuşun kardeşi ve sözleneceği genç kız, tabutunun başında uzun süre gözyaşı döktü.
Çankırı’da görevliyken Şırnak Silopi’ye görevlendirilen Uzman Çavuş Hakan Küçük, kendisinin söz merasimi için önceki sabah ailesiyle birlikte Çankırı’dan Kastamonu’ya yola çıkmıştı. Ankara yolu Beşdeğirmenler mevkiine gelindiğinde kontrolden çıkan otomobil dereye yuvarlanmış, kazada Hakan Küçük, babası Raşit Küçük ve anneanne Nebiye Karavelioğlu olay yerinde hayatlarını kaybetmişti.
Korkunç kazayla ilgili yeni bir bilgiye göre ise kazayı ilk haber veren kişinin otomobil içerisinde bulunan 9 yaşındaki Sıla Karavelioğlu olduğu öğrenildi. Otomobilden çıkarak cep telefonunun çektiği bir alana giden küçük Sıla’nın yakınlarını arayarak kaza hakkında bilgi verdiği belirtildi. Kazada ağır yaralanan Uzman Çavuş Hakan Küçük’ün annesi Sakine Küçük ile küçük Sıla’nın annesi Safiye Karavelioğlu’nun durumlarının kritik olduğu ve Ankara’ya sevk edildikleri öğrenildi. Sıla’nın ise durumu iyi.

ERHAN VEREN