Ülkü Ocakları’ndan Türkeş için mevlit

Kastamonu Ülkü Ocakları, MHP lideri merhum Alparslan Türkeş’in ruhuna ithafen, Nasrullah Camii’nde bu akşam mevlit okutacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Abayoğlu şunları söyledi:

“Bilindiği gibi ülkemiz darbelerden çok çekmiştir. Ne zaman ülkemiz atılım yapacak olsa dış güçlerin ülkemizdeki kuklaları harekete geçmiş, yapılan her darbe ülkemizi onlarca yıl geriye götürmüş ve sıçrayışımızı olumsuz etkilemiştir. Bu darbeler içerisinde en kötüsü tartışmasız 12 Eylül darbesidir. Dış güçlere ‘Bizim Çocuklar başardı!’ dedirten, içimizdeki iş
birlikçilerin “asmayalım da besleyelim mi?” düşüncesiyle bir nesli heba ettikleri bu darbe en çok ülkücü hareketi etkilemiştir. Binlerce yöneticisi ve gönüllüsünü işinden, okulundan, aşından, sevdiklerinden koparan onları mapushane köşelerine, idam sehpalarına, sürgünlere yollayan 12 Eylül darbesini ve onun uygulayıcılarını -kurgulayıcılarını hep lanetle anmaya devam edilecektir.

Bu yüzdendir ki Eylül ayı geldiğinde yüreğimiz burkulur canımız yanar. Darbecilerin bir sağdan bir soldan diyerek suçsuz yere idam sehpalarına yolladığı dokuz Ülkü çınarı düşer aklımıza; yok yere mahpushane köşelerinde çekilen çileler, işkenceler heba olan yıllar rüyalarımıza girer. Bu günlere kolay kolay gelmediğimizi daha çok idrak ederiz. Tek suçları bu vatanı, bu devleti, bu milleti sevmek olan yiğitlere minnetimiz daha da artar. Yıllarca hapis yatan, yasaklara maruz kalan fakat yolundan bir milim oynamayan Başbuğ Türkeş’i daha iyi anlarız.

Bizler de Kastamonu Ülkü Ocakları olarak bu kara günü unutturmamak, minnetimizi dualarla duyurmak için 12 Eylül Perşembe akşamı NasrullahCamii’nde Mevlid-i Şerif okutturup ikramlarda bulunacağız. Artık darbelere karşı çıkan tüm hemşerilerimizi aramızda görmek bizlere mutluluk verecektir.”